Z břeclavských nadějí nejvíce zazářila dorostenka Marie Hlavinková, která získala kompletní sadu medailí.

„S kamarádkou z pražského klubu Bohemians utvořily velmi silnou dvojici a na dvojce bez kormidelníka zvítězily s náskokem luxusních pěti vteřin před favorizovanými posádkami z Přerova a Olomouce," pochlubil se největším úspěchem Hlavinkové její trenér Josef Akai.

Následně poté obě děvčata nasedla do dvojskifu, kde jim o špičku lodě unikla stříbrná medaile, ale stříbro nakonec veslařka SVK vybojovala na čtyřce párové, kde její posádku doplnily dorostenky z LS Brno a Slávie Praha.

Další cenný kov, bronzovou medaili, přivezla ze skifu jedenáctiletých mladší žačka Magdaléna Novotná. „Magda podala na svém prvním republikovém šampionátu ve všech jízdách zodpovědný výkon. Za bojovnost si medaili zasloužila," přitakal Akai.

Ve skifu dvanáctiletých žaček se představila zkušená Tereza Hlavinková, která se probojovala až do finále A, kde skončila na pátém místě.

Obě mladší žačky z Břeclavi následně spojily síly. „Na dvojskifu vybojovaly v Račicích opět páté místo," přidal trenér ještě jedno umístění.

Ve finále B v boji o celkově sedmé místo uspěla dvojka dorostenců Ondřej a Jakub Klimovičovi, kteří zvítězili o délku lodě.

Ve finále B uspěl také jedenáctiletý skifař Matěj Helešic, který o vítězství tvrdě bojoval celou kilometrovou trať.

Do párové čtyřky dorostenců zasedli zmiňovaní bratři Klimovičovi, další Břeclavan Lukáš Košťál a jeden veslař z Uherského Hradiště. Ti pak skončili na desátém místě.

Na místě jedenáctém skončila posádka čtyřky žáků starších ve složení Dovrtěl, Holbík, Neděla, Hladík a na kormidle Nedělová.

V silně obsazeném závodě dvojskifu žáků mladších vybojovala posádka Vlastimil Duchoň a Matěj Helešic dvanáctou příčku.

V závodě skifařek jedenáctiletých nadějí startovala Dominika Kocmanová. „Na to, že začala veslovat před měsícem, bylo vidět, že se lepšila každým závodem. Její jedenácté místo je příslibem do budoucna," dodal Akai.

Sítí jízd na čas a semifinále se do hlavních závodů neprobojovali další začínající veslaři Břeclavi – David Schuster a David Novák, kteří přijeli nasát zkušenosti a atmosféru mistrovských závodů.

Tímto mistrovstvím skončil vrchol první poloviny závodní sezony pro žactvo. Naopak medailisté z dorostenecké kategorie můžou startovat za týden na mistrovství republiky juniorů a seniorů, které se koná opět v Račicích.