Podle ní stojí za finálním umístěním také nepříznivá shoda okolností. „Naše příprava nebyla ideální. Strávily jsme spolu v lodi málo času i kvůli tomu, že jsem se připravovala v lodi vedené Mirkou Topinkovou Knapkovou s dospělými reprezentantkami a další členku naší posádky postihnul delší tréninkový výpadek. Navíc ani já jsem nebyla poté, co jsem se připojila k týmu, zdravotně fit v přípravě,“ zmínila patálie reprezentační posádky Nedělová, která ještě před měsícem trénovala v dospělé reprezentaci, než ji reprezentační trenér povolal zpátky do výběru pod třiadvacet let.


Vynikající zázemí


Přestože s výsledkem spokojená nebyla, podmínky na světovém šampionátu v Poznani si dvaadvacetiletá břeclavská veslařka nemohla vynachválit. „Mistrovství hodnotím jako velmi povedené, organizátoři odvedli skvělou práci. Zázemí, které tam slouží k pořádání vrcholných veslařských i kanoistických akcích, je účelné. Líbilo se mi také prostředí jezera Malta. Vyzdvihnout je třeba i výborný catering,“ ocenila Nedělová.

Na mistrovství světa do 23 let se břeclavská veslařka přestavila již před rokem v bulharském Plovdivu, kdy zápolila sama na skifu a obsadila konečné sedmnácté místo. Nedělová není jedinou zástupkyní Slováckého veslařského klubu, která letos v létě změří síly se světovou špičkou. Její bratr Dalibor společně s Alešem Pospíšilem a dalšími dvěma veslaři se pod vedením trenéra Josefa Akaie představí na domácím mistrovství světa juniorů, které bude hostit od 7. do 12. srpna Račice, v disciplíně čtyřka bez kormidelníka.