Jako první se představil na skifu Josef Akai. „Podával jsem přihlášku pozdě a protože bylo startovní pole v mé věkové kategorii plné, byl jsem zařazený mezi mladší veslaře," komentoval trenér mladých veslařů SVK, který ukázal, že mu ani závodění stále není cizí. I přes tuto nevýhodu získal Akai pro Břeclav první zlatou medaili.

Další nejcennější kov pro Břeclav vybojovala Slávka Kouřilová ve dvojskifu s kolegyní z Hodonína. Zvítězily s luxusním náskokem sedmi vteřin. Třetí prvenství vybojovali veteráni Karel Vaněk a Zdeněk Šil ve společenské osmě s veslaři z Olomouce, Hodonína a Lysé nad Labem.

Stříbro získala smíšená posádka Slávka Kouřilová se Zdeňkem Šilem ve dvojskifu mix a bronzovou medaili pak přidal sám Zdeňek Šil ve skifu kategorie od padesáti let.

„Vzorem pro ostatní můžou být naši veteráni František Klimovič a Vojta Lencse, kteří začali veslovat až v pozdním věku, ale nebojí se zasáhnout do bojů s dřívějšími reprezentanty. Ve dvojskifu skončili v poli poražených, ale odstupy od soupeřů se závod od závodu krátí," dodal Akai.