„Největší radost nám udělal čerstvý člen Střediska centra mládeže, Jakub Starnovský, v závodě dorostenců. Ten v těžkém boji odolal náporu čtyř rakouských veslařů a zvítězil o 1,7 vteřiny,“ pochválil svého břeclavského veslaře trenér Josef Akai.

Ve starších žačkách na trati 1 km mile překvapila Marie Hlavinková, která ve svém prvním závodě na této trati získala stříbrnou medaili, a zlepšila si tímto výkonem osobní rekord. V tomto závodě startovala také favorizovaná Robina Bolečková, kterou nedávné onemocnění obralo o spoustu sil. Také proto skončila jen na nepopulárním čtvrtém místě. Stejného umístění dosáhl také Aleš Suský v silně obsazeném závodě mužů lehkých vah, kde startoval také proti letošnímu vicemistru světa Lukáši Babačovi.

Někteří mladí závodníci přijeli hlavně sbírat zkušenosti. „V kategorii starších žáků si závody vyzkoušeli Jakub Klimovič, který skončil dvacátý, Tomáš Hradil na 27.místě a Ondra Klimovič byl devětadvacátý,“ vyjmenovával Akai méně úspěšné závodníky, pro které bylo úspěchem se podniku zúčastnit. Juniorská kategorie byla zastoupena Davidem Cupalem a Romanem Pafkovičem, kteří v těžké konkurenci vybojovali 15. a 16. místo. Petra Pafkovičová letos přestoupila do ženské kategorie a v této kategorii skončila na výborném osmém místě.

Po letech se opět představili na závodech nejstarší veteráni a nevedli si vůbec špatně. Slávek Florus zvítězil v kategorii 60+ a Josef Akai st. zvítězil v kategorii 70+. Další želízka měla Břeclav v závodě příchozích Open na trati 500 metrů. Tady startovali dřívější členové klubu – Karel Vaněk (8.místo) a Radek Kovařík (13.místo), kteří po čtyřiceti letech začali opět trénovat a závodit. Obdivuhodný byl také výkon Václava Zajdáka, který si i ve starším věku dokázal zlepšit osobní rekord, a porazit mnohem mladší veslaře.

Slovácký veslařský klub přijme další zájemce ročníku narození 1995–2000, kteří chtějí zkusit tento krásný a zdravý sport. Tréninky se konají v pondělí, středu a pátek od 15 hodin. Další informace dostanete na telefonu 736 642 803.