Významná sportovní akce se chystá na sobotu 6.prosince do sportovní haly Sokola Lanžhot. Za pořadatelství TJ MSK Břeclav se zde uskuteční finálový turnaj Českého poháru ve stolním tenisu mužů a žen, za účasti čtyř družstev obou kategorií, která si vybojovala postup v předcházejících kolech.

Trofej v kategorii žen bude obhajovat družstvo MSK Břeclav Gumotex, jeho soupeři budou SK Frýdlant nad Ostravicí, SKST Děčín a Moravská Slávia Brno.
V 11:00 hodin, hned po slavnostním zahájení, budou odehrána semifinálová utkání. Nasazené celky Břeclavi a Frýdlantu dostanou losem soupeře z dvojice Děčín-Brno a po očekávaném postupu by se měly ve finále již poněkolikáté v jedné sérii střetnout.

Tentokrát vystoupí v roli favorita domácí celek MSK (Štrbíková, Weberová, Stachova – Malíková), Frýdlant (Hrachová, Roubalová, Chlebcová), ale bude jistě chtít vzdorovat více než v extralize, v níž nenastoupila Hrachová a Frýdlant prohrál doma hladce 0:10.

Družstva MS Brno a Děčína jsou složena z mladých, talentovaných hráček, mezi nimiž jsou i juniorské reprezentantky Mikulcová a Meidlová.
Finálový blok, v němž se bude hrát současně o prvenství i o 3.místo, začne v 16:00 hodin.

Soutěž mužů bude utkáním žen předcházet. Od 9 hod. bude na programu semifinále, ve 14 hod. finále a utkání o třetí příčku v Českém poháru stolních tenistů 2008.

Jasným favoritem je mistr ČR El Niňo Praha (Prokopcov, Šimončík, Konečný, Vožický). Rodák z Krymu a nejlepší ukrajinský hráč Prokopcov je nejúspěšnějším hráčem extraligy, Šimončík a Konečný patří do užší reprezentace mužů ČR, Vožický byl také řadu let v reprezentaci a dlouhá léta startuje v nejvyšších domácích soutěžích.

Asi největšího soupeře bude mít El Niňo v Robotu Mokré Lazce (reprezentanti Jančařík, J.Kleprlík), k úrovni finálového turnaje jistě přispějí i EN Praha VI (přední čeští junioři Tregler a M.Obešlo) a extraligový Sokol Králův Dvůr (s Davidem Štěpánkem, někdejším hráčem Hustopečí).

Z finále Českého poháru bude pořizovat krátké šoty Česká televize, celá tato společenská událost bude mít v programu i slosování zakoupených vstupenek.

Příznivci stolního tenisu i sportu obecně ze širokého okolí si jistě tuto příležitost nenechají ujít.