Muži Hustopečí přivítají celek Region Olomouc a podle všeho půjde o nejdůležitější duel jejich devítiletého působení v nejvyšší české soutěži. Je to přímý souboj dvou nejvíce ohrožených celků a záchranu v extralize.

Hustopeče mají v tabulce zatím pouze jediné vítězství, které hráči získali v utkání s Olomoucí. Ta je na tom ještě hůře. Opřít se může o jednu remízu, kterou si odnesla ze souboje s Hradcem Králové.

Vítěz se s nejvyšší pravděpodobností zachrání v soutěži, i když do konce bude zbývat ještě osm kol. Získat body v soubojích s ostatními celky je letos pro oba soupeře téměř nemožné. Ženy Břeclavi se o den později střetnou s ambiciózním Frýdlantem nad Ostravicí.

„Pro nás to bude hodně důležité utkání. Už jen kvůli nasazení v play off. První místo po základní části je velkou výhodou pro čtvrtfinále. Bohužel se nám nepovedlo utkání v Hodoníně. Možná, že kdybychom tam zvládli jeden zápas navíc, byly bychom v čele extraligy,“ řekla předsedkyně břeclavského klubu Linda Ivanová.

Frýdlant útočí

Nedělení duel podle ní ukáže, v jakém stavu se hráčky po vánočních svátcích nachází. „Zdravotně jsou všechny v pořádku. Necháme se ale překvapit,“ řekla Ivanová. Ač jde o jeden z klíčových duelů, nervozitu odmítá.

Hráčky Frýdlantu vedené legendární Marií Hrachovou touží zlomit nadvládu právě Břeclavi a Hodonína, které v posledních letech odmítají půjčit vítězný pohár komukoliv jinému. Pokud už tak silný kádr Frýdlantských posílí ještě další zvučné jméno, mohly by se Jihomoravanky obávat o ztrátu „královského trůnu“.

„Posílit chce každý, ale je to otázka kontaktů a peněz. Přestoupit lze ještě celý měsíc. Pokud se to jednomu ze tří předních celku podaří, nejspíš to o titulu rozhodne. My o posílení zatím jen uvažujeme,“ sdělila Ivanová. Zároveň odmítá, že by současný tým okolo Maďarky Vivien Ellöové ztrácel důvěru.

Redaktoři Břeclavského deníku v týdnu oslovili osobnosti spjaté se stolním tenisem na jihu Moravy. Většina se shodla, že břeclavskému celku i přes snahu titul unikne. „Nemohu říct nic jiného, než že extraligu letos vyhrajeme my,“ reagovala na zprávu předsedkyně klubu z města na řece Dyji.