Před závodem si svým vítězstvím nebyl jistý, čekal, že ho potrápí mladí jezdci. „Od mladých byla slušná konkurence, ale nahrály mi povětrnostní podmínky. Jednotlivci neměli šanci, kdyby chtěli ujíždět. Tři čtvrtě trati foukal protivítr, tak jsem se schoval a šetřil síly až do závěru," popsal Mlynář.

Mlynář je živoucí legendou Vinařské padesátky a pořadatelé ho rádi znovu přivítají. „Je to obdivuhodné, že zase vyhrál. Kdyby vyhrával ještě deset let, tak z něj budeme mít radost, protože je příkladem pro ostatní, že je možno si udržet vynikající výkonnost po dlouhou dobu," vysekl poklonu šestatřicetiletému vítězi ředitel šatovského závodu Jan Vala.

V první desítce skončila hned čtveřice juniorských cyklistů. Nejrychlejší byl Matěj Průdek, jehož sestra Barbora byla nejen nejlepší juniorkou, ale vyhrála absolutně mezi ženami. Průdek za vítězem zaostal o pouhou vteřinu. V rozmezí necelé minuty dojelo do cíle patnáct závodníků a o předních pozicích rozhodly zkušenosti závodníků.

Druhé místo obsadil domácí Jiří Mikulášek, který je stejně jako Mlynář ročník narození 1976. „Vyhrál nejlepší. Byl v cíli o trošku dřív, už se to nedalo stihnout. Dojezd v cíli je docela složitý," přiblížil stříbrný znojemský cyklista.

Na třetím místě dojel známý břeclavský biker Milan Bachman v barvách stáje CBase. Dvaatřicetiletý cyklista zaostal za Mlynářem jen o sedm desetin sekundy (1:36:40).

„Jelo se mi dobře, pohyboval jsem se takticky ve skupině a vyhrál jsem i rychlostní prémii. Ale díky tomu, že dojezd byl úplně po rovině a Zdeněk Mlynář je sprinter, tak to na tomto závodě prostě dopadlo takto," uznal kvality svého soupeře Bachman.

Tretry za horské kolo výjimečně vyměnil i známý běžec František Kolínek z Perné. V padesátikilo­metrovém závodu obsadil mezi 1580 závodníky 217. místo. Ve své věkové kategorii 50–60 let dojel na osmnáctém místě z dvou set závodníků. Dosáhl času 2:00:52 hodin.