Konal se zde prestižní Pohár starosty města dobrého vína, který se tak opět stal suverénně nejsilnějším turnajem letošního roku.

Muziku tentokrát tvrdil jedenáctý hráč světového žebříčku Sergej Movsesjan, který má slovenské státní občanství, ale trvale žije v Pardubicích. Tento třicetiletý sympaťák netrpí žádnými hvězdnými manýrami, mluví devíti jazyky a rád si pohovoří češtinou bez nejmenšího přízvuku s kýmkoli o čemkoli, např. o pardubickém hokeji, jehož je skalním fanouškem.

Když Sergej přebíral od starosty krásný pohár a z rukou zástupce firmy Diamonds International Corporation prémiový investiční diamant v ceně třicet tisíc korun, potlesk v sále nebral konce. Na překvapivé druhé místo se skvělým závěrem, v němž porazil i fenomenální českou jedničku Davida Navaru vyšvihl brněnský velmistr Tomáš Polák, třetí skončil velmistr Jiří Štoček z Karlovarska.

Davidu Navarovi patřila mezi 20 velmistry a 4 velmistryněmi až 16. příčka, ještě o další 3 místa níže skončil úřadující mistr ČR Pavel Šimáček. Z domácích skončil nejlépe Dalibor Mlénský v polovině startovního pole. Kapacita turnaje byla stanovena na 150 hráčů a na mnoho zájemců se už nedostalo.

DAVID CIRPYS