Jako první nastoupila k bojům Dagmar Kašubová ve váze do 27 kg, kde se utkalo celkem 10 soupeřek. Prvním velkým úkolem bylo postoupení ze skupiny, což se jí suverénně podařilo. Následoval boj o postup do finále. Soupeřku si hlídala, byla znát její technická převaha.

Asi třicet vteřin před koncem zápasu však závod pro bolest v oblasti krku vzdala. Následoval boj o třetí místo, který s přehledem vyhrála. Po náročných bojích obsadila šťastná Kašubová krásné třetí místo.

Dále nastoupila k bojům o medaile Barbora Lucká ve váze do 30 kg. Po prvním zápase došlo ke značnému zklamání trenérky i rodičů díky nešťastnému rozhodnutí rozhodčího, který označil za vítězku soupeřku, a to i přes jasně viditelnou aktivitu Lucké.

Prvotní zklamání však neubralo Lucké na bojovnosti. V semifinále si poradila se soupeřkou z Dědic a ve finále se setkala s Lagovou z Veselí.

Během půl minuty zakončila své boje krásně provedeným hodem soupeřky na záda, za což obdržela okamžité vítězství.

Jako poslední zástupkyně něžného pohlaví nastoupila k bojům Anna Třináctá. První zápas se odehrával v duchu nervozity, která se projevovala při nástupu do technik.

Vsadila však na boj na zemi, kde nad soupeřkou zvítězila nasazením držení. Tímto vítězstvím se tréma rozplynula a Třináctá ukázala svoji bojovnost v plné síle. Porážela jednu soupeřku za druhou, až stanula ve finále proti zkušené a stejně odhodlané soupeřce z Hulína.

Boj byl opět velmi vyrovnaný, obě soupeřky hnala touha po zisku krásného poháru. Asi dvacet vteřin před koncem zápasu však dopadla Třináctá na žíněnku na obličej a úder zapříčinil krvácení z nosu.

Houževnatá břeclavská judistka tuto nepříjemnost ustála bez jediné slzy a s odhodláním pokračovat v boji. Tato odvaha a tvrdost jí nakonec přinesly vítězství. Společně s Luckou se pak obě bojovnice radovaly z krásných pohárů, pro které i „cedily krev.“

Jako poslední zástupce z Břeclavi nastupoval Šimon Slaný. Los byl nemilosrdný a ihned první zápas svedl Šimon s favorizovaným Žůrkem z Hulína. Přestože se velmi snažil, vítězství připadlo nakonec soupeři a Šimon musel do opravných bojů.

Bylo překvapující, že tato prohra Šimona vyhecovala a další soupeře porážel s velkou jistotou. Nakonec nastoupil v boji o bronz proti Štětkovi z Dědic. Bohužel malé zaváhání v tomto boji stálo Šimona vítězství, a nakonec tak obsadil čtvrté místo.

Příští víkend čekají břeclavské judisty zkoušky na vyšší technický stupeň, které se konají dne 12. června v Kosticích.

VĚRA KRÁSNÁ