„Vloni jsem tam začínala a byl to můj nejúspěšnější rok. Proto nechci nic měnit a přijedu znovu. Myslím, že to bude výborný start do olympijské sezony,“ vzkázala Chorvatka moravským fanouškům prostřednictvím organizátorůakce.

Ti na středeční tiskové konferenci, kterou vBrně spolupořádala patronka tour Šárka Kašpárková, neskrývali zúčasti Vlašičové velkou radost. „Nic víc už se nedá nabídnout. Je to jedna znejvětších hvězd současné atletiky, okterou se perou největší podniky,“ upozornil manažer tour Alfons Juck, který zároveň oznámil jednu zásadní změnu. Oproti minulým ročníkům čekají závodníky pouze dvěklání.

Vše vypukne 19.ledna vHustopečích, ovítězi prvního evropského podniku příští halové sezony se rozhodne odva dny později vTřinci. „Odpadá Ostravská laťka. Hlavní důvod je ekonomický, ale také prosby skokanů, pro které byly tři starty na úvod sezony příliš,“ vysvětlilJuck.

Vedle evropské atletky roku 2007Vlašičové, která bude skákat pouze vHustopečích, se na obou závodech představí také kompletní česká špička. „Těšíme se, že by díky Blance mohla unás poprvé padnout dvoumetrová hranice. Město Hustopeče pro tento případ vypsalo speciální prémii tisíc dolarů,“ uvedl hlavní organizátor jihomoravského klání Zbyněk Háber.