Ostravská laťka v roce 2008 nebude, především z ekonomických důvodů. Finále bude již podruhé na Beskydské laťce v Třinci, která v loňském roce vyvrcholila dramatickým rozeskakováním.
Na olympijský rok je potvrzena účast kompletní české špičky v čele se stříbrným medailistou z mistrovství Evropy 2006 Tomášem Janků, držitelem bronzu z aténské olympiády Jaroslavem Bábou a šestým z ME 2006 Svatoslavem Tonem.
Hlavní hvězdou turné bude Chorvatka Blanka Vlašičová. Evropská atletka roku 2007 si vybrala Moravu na start do olympijské sezony. „Loni jsem začínala v Hustopečích a byl to můj nejúspěšnější rok. Plány nechci měnit, a tak přijedu znovu. Myslím, že to bude výborný start do sezony. V Hustopečích jsem se setkala s pěkným prostředím a je to tak akorát na první start,“ vzkázala Vlašičová, která ovšem v Třinci už startovat nebude.
Startovní listinu rozšířila v posledních dnech další známá jména. „Vše nasvědčuje tomu, že prakticky všichni účastníci budou mít osobní rekordy na úrovni 230 cm a více u mužů a 195 cm a více u žen,“ uvedl ředitel Alfons Juck.
V každém ze závodů získají nejlepší skokani finanční prémii, za vítězství je to 1000 dolarů pro nejlepšího muže i ženu. Organizátoři se vracejí k systému, který platil při prvním ročníku. Jednotlivé výkony ze dvou závodů se sečtou. Odměna pro celkové vítěze je opět 1000 dolarů pro nejlepšího muže i ženu.