V pátek a v sobotu si na domácí palubovce poradily se soupeřkami z Nového Jičína vždy 3:1 na sety. Úspěšná vystoupení mají za sebou rovněž kadetky A, které o víkendu vyhrály tři ze čtyř utkání.

„V pátek i v sobotu měla utkání naprosto stejný průběh a myslím si, že se jednalo o nejhorší zápasy letošní sezóny. Hlavním důvodem bylo to, že soupeřky nekladly odpor, prakticky nehrály nic a my jsme se jejich hře naprosto přizpůsobily,“ uvedla břeclavská volejbalistka Pavla Rozkydálková.

Za vedení 2:0 na sety Břeclavanky v obou utkáních polevily a soupeřky dokázaly snížit.

„Prohra třetího setu nás probrala aspoň natolik, abychom si uvědomily, že něco musíme změnit. Začaly jsme lépe servírovat. A pokud to šlo, hrály se rychlé kombinace středem sítě. Ty byly v obou zápasech velmi úspěšné. Obě utkání tedy skončila 3:1 na sety v náš prospěch,“ je přesvědčená Rozkydálková.

Zatímco ženy dokráčely k výhrám poměrně v klidu, první družstvo kadetek nastoupilo za dva dny ke čtyřem náročným duelům. Na hřišti Znojma jednou vyhrály, jednou prohrály a proti celku Junior Brno si připsaly dvě vítězství.

„Od prvních míčů se podařilo soupeřkám dostat naše hráčky díky kvalitnímu podání pod tlak, díky němuž nebyly schopny správně přihrát a míče jen zadarmo odevzdávaly zpět přes síť. Počínaje druhým setem se naštěstí karta obrátila a hráčky naše získaly převahu,“ komentovala první duel proti brněnskému celku trenérka Vladana Šedá.

Naopak se sklopenými hlavami odcházely z palubovky dívky rezervního týmu břeclavských kadetek. Proti „béčku“ Junioru Brno prohrály v neděli dvakrát 0:3 na sety.

Výsledky

ŽENY, PRVNÍ LIGA

Lokomotiva Břeclav – Nový Jičín 3:1 (12,22,–22,15)

Lokomotiva Břeclav – Nový Jičín 3:1 (11,15,–20,22)

Sestava: nahrávačka – Slobodová, univerzálka – Fabikovičová a Hunkařová, blokařky – Lucká I., Lucká R. a Rylichová , smečařky – Rozkydálková ,Pavelková, Štrychová a Jiroušková, libero Moláková

KADETKY A

Pegas Znojmo – Lokomotiva Břeclav A 3:2 (-22,–21,23,14,12)

Pegas Znojmo – Lokomotiva Břeclav A 1:3 (-15,–21,18,–22)

Junior Brno A – Lokomotiva Břeclav A 1:3 (15,–14,–15,–16)

Junior Brno A – Lokomotiva Břeclav A 2:3 (-23,13,18,–20,–13)

Sestava: Tesařová, Backová, Pániková, Peterková, Kaňová, Machová a Wunschová

KADETKY B

Junior Brno B – Lokomotiva Břeclav B 3:0 (20,19,20)

Junior Brno B – Lokomotiva Břeclav B 3:0 (16,21,18)

Sestava: Kratochvílová, Václavíková, Sušovská, Polachová, Severová, Miklíková, Macounová

LUKÁŠ IVÁNEK
ZPRAVODAJOVÉ ROVNOSTI