Letos je volejbalový turnaj spojen i s výročím prvního zápasu v odbíjené v Kobylí. Před osmdesáti lety se pod dohledem faráře utkali zástupci Sokola o Orla.
Ředitel turnaje František Řačák očekává, že letos by se mělo turnaje zúčastnit třiadvacet družstev. Patnáct týmů mužů a osm veteránských. V nejprestižnější kategorii by neměl chybět tradiční účastník Kojetín, Bojkovice a Tatran Poštorná, který nechyběl ani na jednom z pětatřiceti ročníků a sedmnáctkrát zvedl trofej pro vítěze turnaje.

V letošním roce by se podle předpovědi neměla opakovat nepřízeň počasí, která vážně narušila průběh loňského ročníku. „Letos by to mělo být ideální. Za včerejší déšť jsme byli rádi, alespoň jsme nemuseli kurty tolik kropit,“ vyvětlil ředitel turnaje Řačák.
Letošní ročník bude vyjímečný v tom, že bude posledním, který se bude konat první sobotu v srpnu. Od příštích let se posune až na třetí srpnový víkend. „Je to důsledek kolize s několika dalšími, kvalitně obsazenými turnaji. Posuneme turnaj týden před začátky krajských soutěží, to by mělo zajistit ještě lepší náboj a kvalitu kobylského turnaje,“ uzavřel Řačák.