Ženy hrály krajskou soutěž, v dubnu se družstvo mužů zúčastnilo krajské soutěže, když prohrálo pouze zápas s Líšní.
V roce 1955 odchází část mužů hrát za Poštornou. Vedení celku žen se ujímá Zdenka Šoupalová.

Při Okresním výboru tělovýchovy v Břeclavi byla ustanovena sekce volejbalu a jejím předsedou se stal Josef Žůrek z Lokomotivy Břeclav.
I po odchodu některých hráčů do Poštorné, pokračuje družstvo mužů v činnosti a zúčastnilo se okresního přeboru. V roce 1962 skončili na druhém místě za Slovanem Břeclav.

Šedesátá léta jsou nerozlučně spjata se Svatoplukem Fučíkem, který dává dohromady v roce 1963 družstvo dorostenek. Účastní se kontrolního turnaje ve Valticích, kde prohrávají jak s ženami, tak i s dorostenkami Slovanu Břeclav. Na dalším turnaji hraném v Koruně v Břeclavi již nad děvčaty ze Slovanu Břeclav vítězí. Ve Vyškově hrály dorostenky turnaj o postup do krajského přeboru, prohrály až ve finále s Kyjovem. Na jaře začaly trénovat čtyřikrát týdne a v sestavě Soukupová, Pouchlá, Komendová, Teplíková, Červenková, Štětinová, Milena a Oldřiška Bábovkovy, Padělková vyhrály okresní přebor žen.

Stejně úspěšné byly i v krajském přeboru, když porazily Prostějov 3:1, Univerzitu Brno 3:0, Jihlavu 3:0, Smržice 3:0 a Prostějov 3:2.
V tomto roce vzniká také družstvo dorostenců pod vedením Miroslava Schejbala. Dorostenci jsou přihlášeni do krajského přeboru, a podzimní část soutěže končí první.

V roce 1966 navazuje trenér Svatopluk Fučík kontakt s volejbalovým družstvem Torgau v bývalém NDR. Následně v únoru dorostenky odjíždí na svůj první zahraniční zájezd do Torgau a Lipska. V tomto roce je z krajského přeboru žen odhlášeno družstvo žen pro malý počet hráček. Dorostenky naopak velmi úspěšné působí v krajském přeboru a utkávají se s Univerzitou Brno a Prostějovem o postup do dorostenecké ligy. V kvalifikačním zápase se sestupujícím Kyjovem doma před stovkou diváků prohrály 2:3, ale v Kyjově dokázaly vyhrát 3:0 a postoupit do dorostenecké ligy.
O tom, že v těchto letech měla Lokomotiva v mládeži silnou základnu svědčí i družstvo B, které postoupilo do kraje. Dorostenky se udržely v I.lize až do roku 1976.

Rok 1967 znamená znovuobnovení družstva žen, do kterého odchází Soukupová a Janušková. Ženy pod vedením Josefa Bartoše postupují do KP II a po podzimní části tuto soutěž vedou.
Na jaře 1968 vybojovaly ženy postup do KP I, kde soutěž ukončí pod vedením Vladimíra Schejbala na 3.místě. Začátek sedmdesátých let přináší družstvu žen postup do II.národní ligy a zde setrvaly až do roku 1978.