Hosté přijeli s velkým sebevědomím, což bylo znát i v rozcvičce, a všechno nasvědčovalo tomu, že se bude jednat o bojovné střetnutí. Trenéři Petr Baránek a Jiří Fabikovič nasadili základní sestavu Pospíšil Milan, Pospíšil Petr, Klimeš Martin, Fabikovič Vlastimil, Baránek Dušan, Baránek Petr.

Zvýšenou nervozitu domácí brzy vstřebali. Vedení v prvním setu Tatran zvyšoval až do koncovky 25:14. Po změně stran se soupeř více prosazoval v útoku. Domácí se dostali pod tlak a produkovali více chyb až do stavu 13:18. Za stavu 21:21 dokazovala obě mužstva, že jsou právem vítězové druhých lig, neboť předváděla jednu akci za druhou hodnou druhé nejvyšší soutěže. Stav 24:24 ještě umocnil velké napětí v hale, potom přišly dvě chyby hostů, kteří si neporadili s blokem domácích, a do třetího setu šel Tatran s vedením 2:0.

Tabule skóre již ukazovala 18:12 ve třetím setu, když Fabikovič jednoblokem na středu zlikvidoval tvrdý smeč a od té chvíle začíná domácím všechno vycházet a stav 25:19 je tomu důkazem. První vítězství Tatranu dává větší šanci a také dávku sebevědomí do dalších bojů o postup do druhé nejvyšší soutěže ve volejbale mužů.

Libor Vilda