Obě utkání se nesla v duchu velké vyrovnanosti soupeřů, i když výsledek druhého zápasu skončil vítězstvím domácích 3:0. V každém setu byl ale jen nejmenší možný rozdíl dvou bodů.

První set se stal kořistí Tatranu, ale postupem času se začaly projevovat chyby. „Slabé podání, horší příjem a hlavně pracné ukončování herních kombinací v útoku. Také nahrávači měli problém s přesností nahrávky a některé jejich zásahy byly až pod hranicí jejich dovedností,“ hodnotil herní projev svých svěřenců trenér Tatranu Michal Marek.

Ziskem čtvrtého setu ještě Poštorná srovnala, pátý byl však jednoznačnou záležitostí domácích.

V odvetném utkání se ukázalo, že sestavě Tatranu bez P. Pospíšila a Kellnera chyběla zkušenost. Soupeř nebyl lepší, jen takticky čekal na chyby Tatranu a zvládl koncovky všech tří setů.