Již dnes ji čeká dvojzápas s jejím nejbližší pronásledovatel ze Svitav. Třiadvacetiletá blokařka Ivana Lucká, jedna z opor družstva, je se současným umístěním spokojena.

Za sebou zatím máte dvanáct zápasů. Jaký máš pocit z dosavadního průběhu nováčkovské sezony?
Já myslím, že určitě dobrý. Na to že jsme nováčkem, si vedeme velmi dobře. Patříme do první poloviny tabulky, takže na mé straně je spokojenost. A myslím, že i na trenérově.

V čem vidíš hlavní rozdíl mezi druhou ligou a krajským přeborem.
ra je úplně jiná. Je mnohem rychlejší. Ten rozdíl je docela velký. I v bojovnosti. Všechny týmy jsou hodně vyrovnané. To v přeboru nebylo. Tam byli buď hodně slabí soupeři, nebo hodně silní.

Změnili jste nějak po postupu do druhé ligy přípravu na jednotlivé zápasy?
rčitě klademe větší důraz na fyzičku. Ale všechno záleží na tom, s jakým týmem zrovna hrajeme. Trénujeme herní činnosti, podle hry soupeře. Trenér většinou ví, jak ty holky hrají. Podle toho potom trénujeme.

Co je podle tvého názoru potřeba změnit na vaší hře, abyste byly ještě úspěšnější?
V poslední době nám tak úplně nevychází koncovka hry. Musíme zapnout. Mám pocit, že se vždycky začneme klepat a pak nám to nevychází. Jinak si myslím, že herně jsme připravené velmi dobře. Možná bychom mohli ještě vylepšit fyzičku. U nás spíš pracují nervy. Teď nám navíc schází nejlepší hráčky, takže to tomu taky moc nepřidá.

Dnes hrajete se Svitavami. Jak vás trenér připravil právě na tohoto soupeře?
Trénovali jsme hlavně bloky. Mají dobrou nahrávačku. Ale speciálně jsme se zrovna na tohoto soupeře nepřipravovaly. Máme si hlavně pohlídat tu nahrávačku.

Váš poslední zápas v Křenovicích se konkrétně tobě, alespoň podle slov trenérů hodně povedl. Cítíš tedy, že máš v současné době dobrou formu?
Hraje se mi dobře. Ale že bych zrovna já nějak výrazně vynikala, to se říct nedá. Jsme na tom všechny přibližně stejně. Ta pochvala patří všem hráčkám našeho družstva, ne jen mě. Mě osobně teď ale trápí zraněné rameno, což je hodně nepříjemné. Doufám, že se to co nejrychleji do pořádku.