Soupeřky z Bedřichova se pustily do hostujícího týmu ve velkém stylu. Tvrdým útokem a precizní obranou nedaly Lokomotivě šanci a rozdílem třídy vyhrály první set. „Ve druhé sadě začaly holky více útočit. Herní projev se změnil k nepoznání. Přestaly jsme dělat chyby a výbornými zákroky jsme se vrátily zpět do hry,“ kvitoval změnu herního stylu břeclavský trenér Petr Baránek.

Změna taktiky

V tento okamžik podržely družstvo smečařky, zejména Pavelková a Hunkařová. Lokomotiva v klidu dokráčela k vítězství v druhém setu. Zbytek utkání hrály Břeclavanky první housle a mohly si dovolit improvizovat. Ve velmi dobrém světle se na postu smečařky ukázala nahrávačka Lucie Slobodová. Toto utkání zvládla Lokomotiva výborně po taktické stránce a po zásluze vyhrála 3:1 na sety.

Odveta už ale tak lehká nebyla. První set vlétla Lokomotiva na domácí s obrovským nasazením a utvořila si několikabodový náskok, který udržela bez problému do konce. Druhý set však nezastihl hosty v nejlepší formě. „Zabrali jsme až za rozhodnutého stavu 16:6 pro domácí. Bohužel náskok byl příliš velký na zvrat ve vývoji, a soupeř se tak mohl radovat z důležitého vítězství v druhém setu,“ litoval pozdního nástupu Baránek.

Třetí set se začal vyvíjet lépe pro hosty, kteří byli většinou o bod napřed. Několik zbytečných chyb v koncovce ale dokázalo změnit tento set v drama se špatným koncem pro Lokomotivu. Ve čtvrtém setu však Lokomotiva začala hrát ukázkový volejbal. „Vedli jsme si výborně v poli, v útoku, a hlavně jsme se nedopouštěli zbytečných chyb,“ potěšilo naopak v závěru odvety břeclavského trenéra.

Jasný tie–break

Čtvrtá sada tak byla jasnou záležitostí Lokomotivy. A jak to bývá poslední dobou zvykem, zkrácený pátý set byl jasnou záležitostí pro ženy z Břeclavi, které už nedaly soupeřkám příležitost a s přehledem ho vyhrály. Břeclavanky si tak z Bedřichova odvezly všechny body za výhry 3:1 a 3:2 na sety.

Poslední utkání letošní soutěže sehraje Lokomotiva na domácí půdě v pátek 11. březnu v 19 hodin a v sobotu 12. března v 10 hodin. Bude hostit volejbalistky VSK Praha.

TJ Sokol Bedřichov – TJ Lokomotiva Břeclav 1:3 (13, –21, –19, –21) a 2:3 (-20,17,23,–20,–9)

Sestava v 1.zápase: Růžičková, Rylichová, Lucká R., Lucká I., Hunkařová, Pavelková a Moláková. Střídaly Slobodová, Blažková

Sestava ve 2. zápase: Slobodová, Staňková, Pavelková, Hunkařová, Lucká I., Rylichová a Moláková. Střídaly Růžičková, Lucká R. a Blažková