Břeclavské volejbalistky čekal o víkendu další těžký dvojzápas, tentokrát v Opavě. Domácí volejbalistky byly před tímto kolem na čtvrtém místě prvoligové tabulky, těsně před pátou Lokomotivou. Oba týmy tedy čekal přímý souboj o důležité body, které se budou počítat do tabulky druhé části soutěže. Lépe z nich vyšly domácí hráčky, když vyhrály jasně oba duely.

Ženy Lokomotivy Břeclav trápí v této části soutěže nezvykle velká marodka. „Dlouhodobě jsou mimo hru Michaela Bábíčková, Romana Lucká a kapitánka Jana Šánová. Pro zápas v Opavě se nám ze zdravotních důvodů omluvily ještě další dvě hráčky základní sestavy, a to blokařka Ivana Lucká a smečařka Veronika Čuňočková," vyjmenovával lazaret trenér Břeclavanek Ivan Rylich.

I z těchto důvodů byly domácí volejbalistky velkým favoritem. V prvním utkání se Břeclavi dařilo vzdorovat Opavankám jen v prvním setu. V dramatické koncovce vyhrály těsně 28:26. jenže to byla jejich poslední radost.

Další sety už na opavské palubovce dominovaly domácí ženy, nedaly Lokomotivě šanci zápas zdramatizovat a zaslouženě vyhrály 3:1.

Odveta pak přinesla stejný obraz hry. Domácí měli zápas opět pod kontrolou. „Výjimkou byl druhý set, to jsme hrály bezchybně a vyhrály sadu jasně 25:15, tím jsme srovnali na 1:1 na sety. Poté jsme však nedokázali udržet koncentraci a kvůli velkému množství chyb domácí lehce bodovaly," pokrčil rameny břeclavský kouč.

Lokomotivě nepomohly ani posily z extraligového VK KP Brno. „Pochvalu za předvedený výkon si zaslouží jen zbylé torzo základní sestavy Lokomotivy," dodal Rylich.

Břeclavanky tak odjely z Opavy bez bodu a do druhé části soutěže naskočí do šestičlenné skupiny o udržení v první lize ze čtvrtého místa.

V únoru a březnu budou postupně bojovat s Rokycany, Dobřichovicemi a Českými Budějovicemi.

V prvním dvojzápase přivítá Lokomotiva na domácí palubovce volejbalistky českobudějovické Slávie. Utkání se odehrají 1. února od 19 hodin a 2. února od 10 hodin ve sportovní hale TJ Lokomotivy Břeclav.

Opava – Lokomotiva Břeclav 3:1 (-26, 15, 13, 18) a 3:1 (15, –15, 17, 20)

Sestava TJ Lokomotiva Břeclav: nahrávačky – Lucia Slobodová, Marie Backová a Petra Dubinová, smečařky – Tereza Hunkařová a Tereza Fialová, blokařky-Šárka Rylichová a Simona Holečková, diagonální hráčka – Veronika Šnellyová, libero týmu – Hana Moláková