Prvoligové ženy TJ Lokomotiva Břeclav odehrály další dvě utkání ve skupině o udržení. Tentokrát cestovaly až na západ Čech, kde se utkaly s vedoucím družstvem tabulky, zkušeným týmem VK Rokycany.

Volejbalistky Rokycan byly v domácím prostředí velkým favoritem. Hostující Břeclavanky totiž přijely na západ Čech jen se sedmi hráčkami. Ze zdravotních a pracovních důvodů se omluvila prakticky polovina břeclavského kádru.

„Nejvíce chyběly smečařky Šánová, Bábíčková a Hunkařová. Na jejich místě musely nastoupit Simona Holečková a Veronika Šnellyová. Na post diagonální hráčky se postavila mladá nahrávačka Petra Dubinová," vysvětloval nucené absence trenér Lokomotivy Ivan Rylich.

Tato netradiční sestava se snažila a bojovala, ale na kompletní domácí tým to nestačilo a podlehla hladce ve třech setech.

O den později se oba týmy utkaly v odvetě. Břeclavanky nastoupily v téměř stejné sestavě. „Jen nahrávačky si vyměnily místa. Na postu první nahrávačky naskočila na palubovku mladá Petra Dubinová a Lucia Slobodová hrála na místě diagonální hráčky," popsal svou „snadnou" práci se skládáním sestavy Rylich.

V prvním setu hostující ženy opět bojovaly a domácím se podařilo zvítězit až v koncovce těsně 25:23. Druhý set rozehrály volejbalistky Břeclavi výborně a vybojovaly si vedení 9:3. Ale v následující části utkání neudržely bezchybnou hru. Soupeř brzy vyrovnal a nakonec zcela ovládl vývoj druhé sady. Třetí set byl vyrovnaný až do koncovky. V ní se opět prosadil zkušený domácí tým. Vyhrál 25:20, celkově 3:0 na sety a poslal Lokomotivu domů s prázdnou.

O další důležité body budou břeclavské volejbalistky bojovat doma už tuto sobotu 15. února v 19 hodin a v neděli 16. února v 10 hodin. Na palubovce v hale Lokomotivy přivítají tým TJ Sokol Dobřichovice, který má v tabulce stejný počet bodů a je v těsném závěsu za Břeclavankami.

VK Rokycany – TJ Lokomotiva Břeclav 3:0 (19, 18, 21) a 3:0 (23, 18, 20)

Sestava Lokomotivy Břeclav: nahrávačky – Lucia Slobodová a Petra Dubinová, smečařky – Simona Holečková a Veronika Šnellyová, blokařky – Šárka Rylichová a Romana Lucká, libero týmu – Hana Moláková