Takto kvalitně obsazený turnaj byl zárukou divácky atraktivního volejbalu a také možností, jak prověřit nově sestavený tým Lokomotivy před nadcházející sezonou.

Trenér Ivan Rylich měl k dispozici téměř všechny hráčky. Poprvé se v dresu domácí Lokomotivy představily posily pro novou sezonu. Smečařka Barbora Najbrtová, nahrávačka Anna Pospíšilová a blokařka Lucie Chvátalová. Tyto hráčky přichází na hostování z týmu VK KP Brno. Pro zranění chyběla smečařka Michaela Bábíčková a blokařka Ivana Lucká.

Turnaj zahájil souboj domácí Lokomotivy a Brňanek. „Na naší hře nebylo vůbec znát, že jsme do turnaje naskočily z atletické přípravy. Bez větších problémů jsme porazili v prvním setu mladý brněnský tým a pohlídali jsme si i koncovku druhého setu," řekl Rylich.

Dalším soupeřem Lokomotivy byly extraligové hráčky Nitry. Tento celek vedený zkušeným trenérem Jaroslavem Vlkem, tvoří základní kostru volejbalového centra olympijské přípravy Slovenské volejbalové federace. Jeho hlavním cílem je výchova reprezentantů Slovenska.

V tomto utkání se musela domácí Lokomotiva vypořádat s výraznou výškovou převahou Nitry. „Taktickým podáním jsme zatlačili slovenské soupeřky od sítě a neumožnili jim rychlou útočnou hru," poznamenal břeclavský trenér s tím, že slovenský tým nenašel na rozjetou Lokomotivu žádnou zbraň a nakonec jasně prohrál.

Organizátorům turnaje se podařilo sestavit rozlosování tak, že do posledního zápasu nebylo rozhodnuté o vítězi celého turnaje.

Ve finálovém utkání se tak potkaly dva neporažené týmy, domácí Břeclav a Opava.

V prvním setu se bojovalo o každý bod a těsné vítězství získala domácí Lokomotiva v poměru 28:26. Druhý set se lámal v polovině a Břeclavanky ho ztratily po vlastních chybách.

Musela rozhodnout zkrácená hra třetího setu. Do rozhodující části utkání vstoupil lépe domácí tým. Od začátku setu si vytvořil mírný náskok, který v závěru setu navýšil až na 14:11. „Čím víc jsme chtěli urvat poslední bod, tím více holky chybovaly. Opavě se podařilo srovnat na 14:14," komentoval průběh třetího setu Rylich. Hostující tým Opavy nakonec v dramatické koncovce zvítězil těsně 18:20, a získal tak turnajové vítězství.

„Po tvrdé fyzické přípravě jsme sehráli dobrý turnaj. S malým počtem herních tréninků a s minimální sehraností předčil herní projev mé očekávání," dodal Rylich.

Další turnajový test čeká ženy Lokomotivy 21. září ve Znojmě.