První set Břeclav vyhrála s dostatečným náskokem 25:18, a to ji mělo uklidnit do dalšího průběhu zápasu. Hostující volejbalistky se s tím nesmířily. Zkvalitnily podání, což mělo za následek špatný příjem domácích. Lokomotiva byla nucena své útoky realizovat pouze přes smečařky, které hosté dobře bránili. Tím Uherské Hradiště otočilo vývoj utkání a ujalo se vedení 2:1 na sety.

O vítězi utkání musela rozhodnou až zkrácená hra pátého setu. Rozhodující set začala Břeclav výborně a brzy vedla 11:7. Ale nepochopitelnou ztrátou koncentrace dovolila soupeři v dramatické koncovce vyhrát 16:14. K odvetě nastoupily břeclavské volejbalistky s odhodláním zapomenout na smolně prohranou koncovku minulého utkání a oplatit jim prohru. To se také podařilo, domácí to však stálo mnoho sil. Rozhodl opět až zkrácený pátý set, jehož koncovku tentokrát domácí hráčky zvládly excelentně.