Při prvním vzájemném utkání na brněnské půdě Lokomotiva jasně prohrála. Tentokrát měl tým volejbalové Lokomotivy dvě esa v rukávu. Plnou lavičku a novou posilu v podobě Romany Staňkové, která hraje za extraligový VK KP Brno.

Do základní sestavy nominovalo trenérské duo Petr a Rudolf Baránkovi nejsilnější sestavu. „Začátek prvního setu byl velmi opatrný, což zavinil především náš respekt ze soupeře. Univerzita si bezchybnou hrou dokázala vytvořit slušný náskok do koncovky. Naše hráčky začaly postupně zapojovat do hry novou tvář Staňkovou, která nekompromisně pokládala míče, čímž pomalu náskok soupeřek ukrajovala,“ pochválil posilu trenér Lokomotivy Petr Baránek.

Lokomotiva vycítila šanci na zvrat a týmovým pojetím hry a bojovností dotáhla set do dramatické koncovky, kterou však nakonec zvládla Univerzita. Druhý set začala Lokomotiva o poznání lépe.

„Ke Staňkové se postupně přidaly další hráčky a Břeclavanky začínaly přebírat roli favorita, minimálně v tom druhém setu,“ komentoval zlepšený výkon Baránek. Koncovka ale zase ukázala, kdo je na hřišti zkušenějším týmem. Brňanky vyhrály i druhou sadu.

Do třetího setu udělali domácí trenéři malou, ale zásadní změnu. Na postu univerzálky nahradila Staňková Hunkařovou a na postu smečařky nastoupila Šutorová. Následkem toho se utkání změnilo v exhibici. Lokomotiva nakonec přehrála Univerzitu ve všech zbývajících setech a zaslouženě vyhrála 3:2.

Do sobotního utkání, na rozdíl od Univerzity, která posílila o dvě hráčky, nastoupila Břeclav ve stejné základní sestavě. Posílená Univerzita ale nedokázala zastavit z předešlého zápasu rozjeté domácí hráčky a odvezla si ještě drtivější porážku. „V tomto utkání podala výborný výkon smečařka především Jana Pavelková a společně se Staňkovou byla nejvíce bodující hráčkou,“ vyzdvihl Baránek individuality, které týmu pomohly k jasnému vítězství.

Plným bodovým ziskem se břeclavské volejbalistky posunuly v tabulce na páté místo, což je zatím nejlepší umístnění Lokomotivy v této sezoně. Základní část zakončí břeclavský tým příští týden na palubovce druhého Nového Jičína.

Výsledky:

TJ Lokomotiva Břeclav – VSK Univerzita Brno 3:2 (-24, –22, 17, 19, 10)

TJ Lokomotiva Břeclav – VSK Univerzita Brno 3:0 (21, 18, 20)

Sestava TJ Lokomotiva Břeclav:

Slobodová, Hunkařová, Rylichová, I. Lucká, Pavelková, Staňková a na libero Moláková. Střídaly R. Lucká a Šutorová