Turnaje se zúčastnilo sedm družstev převážně z ligových soutěží. Již v osm hodin ráno nastoupily Břeclavanky k prvnímu utkání. Na úvod břeclavský tým změřil své síly se dvěma domácími celky, nejprve s juniorkami, a poté s družstvem Znojmo B. Břeclavský tým v obou zápasech po celou dobu diktoval hru a snadno zvítězil dvakrát 2:0.

Nové soupeřky

Dalšími soupeřkami byly volejbalistky týmu Hlincovka. „Toto družstvo jsme neznaly, ale předvádělo během turnaje kvalitní volejbal a vynikaly především obrovskou bojovností v poli,“ všiml si přednosti soupeře trenér břeclavských volejbalistek Petr Baránek.

Tým s vynikajícím liberem, které bylo později vyhlášené nejlepší hráčkou turnaje, se hned z počátku zápasu ujal vedení. Břeclavanky však brzo přečetly hru soupeřek a kvalitní obranou i tvrdým útokem ze středu rychle dohnal bodové manko a první set vyhrály. Druhý set již pak byl zcela v režii Lokomotivy.

Po tomto zápase čekal břeclavský tým nejtěžší soupeř, družstvo Znojmo „A“. I přes rozehranost z minulého utkání se Břeclavankám nepodařilo držet s namotivovaným Znojmem krok, soupeřky našim hráčkám odskočily až o šest bodů.

V závěru prvního setu se Břeclavanky sice dotáhly na soupeřky, avšak dva sporně zapískané míče rozhodly o vítězství znojemských volejbalistek. Do druhého setu nastoupily Břeclavanky s odhodláním vyhrát tento set větším bodovým rozdílem ve svůj prospěch a utkat se o historicky první vítězství Divišova poháru v kategorii žen.

Změna taktiky

„Podáním jsme se zaměřili na dvě hráčky, které měly problémy s příjmem plachtícího podání. Na bloku jsme doladili drobné nedostatky z prvního setu,“ prozradil zpětně taktiku břeclavský kouč. Když už smeče ze Znojemské strany přece jen přeletěly přes síť, Břeclavanky bojovnou hrou v poli míč zpracovaly a umožnily tak svým spoluhráčkám ukončit hru tvrdým útokem. To vše rozhodlo o tom, že druhý set hráčky Lokomotivy Břeclav vyhrály.

Další dvě utkání odehrály Břeclavanky s ženami z Třebíče a Jindřichova Hradce. Cíl byl jasný. Nezaváhat, zvítězit, a nepřipravit se tak o vítězství. A také se v závěru turnaje nezranit. Břeclavanky zkušeně a uvolněně dovedly obě utkání do vítězného konce a zvítězily dvakrát 2:0. Hráčky Lokomotivy, které z možného počtu dvanácti bodů ztratily jen jeden, se tak staly vítězkami celého turnaje.

„Na holkách, které teprve nedávno dohrály první ligu, nebylo poznat, že by byly volejbalem přesycené a potřebovaly si oddechnout. Naopak, hrály s radostí a předváděly pohledný volejbal. I přes únavu v závěru turnaje byla děvčata nadšená a již teď se těší na další klání. Tím bude 7. května Velká cena Brna, kde budou Břeclavanky obhajovat loňské prvenství,“ nastínil další program břeclavských volejbalistek Baránek.

JANA RYLICHOVÁ