V nadstavbové části se Lokomotiva střetne s týmy z české skupiny z Jaroměře, Bedřichova a VSK Praha. Družstva vstupují do skupiny se započítaným bodovým ziskem ze vzájemných zápasů základní skupiny a budou hrát pouze s družstvy ze druhé skupiny. Týmy, které skončí na 9.-11. místě si zachovají prvoligovou příslušnost a družstva na 12.-14. místě z I. ligy sestupují.

Volejbalistky břeclavské Lokomotivy začínaly tuto nadstavbovou část v Jaroměři. Tam je čekal tým, který si do této části soutěže přinesl z první části nejvíce bodů a byl v zahajovací tabulce na prvním místě. Tým domácích byl složený ze zkušených hráček doplněných talentovanou juniorkou a byl v utkání rozhodně favoritem.

To se plně projevilo v úvodních dvou setech, kdy břeclavské hráčky ztuhlé z dlouhého cestování prohrávaly 2:0. Největší problém jim dělalo ubránit právě mladou juniorku, která se zkušeně vyhýbala břeclavským blokům a získávala jeden bod za druhým.

V této nepříznivé situaci se Lokomotiva nacházela v této sezoně mnohokrát, a také mnohokrát dokázaly břeclavské volejbalistky vývoj utkání otočit. „Bylo nutné něco změnit v zaběhlém systému, proto jsem přistoupil k již vyzkoušené změně v sestavě. Šárku Rylichovou vystřídala na bloku Romana Lucká a Rylichová na smeči nahradila Janu Pavelkovou, což posílilo naši obranu a zvýšila se razance útoků,“ komentoval osvědčenou změnu trenér Lokomotivy Pter Baránek.

Zlepšenou hrou Lokomotiva vyrovnala hru ve třetím setu a oba soupeři bojovali o každý bod. Skóre bylo vyrovnané až do dramatické koncovky, kterou pro sebe nakonec získal hostující tým. Lokomotiva odvrátila mečbol a vyhrála 27:25.

Do čtvrtého setu hostující trenér opět zariskoval a k údivu všech změnil vítěznou sestavu. Na palubovku poslal základní sestavu z prvního setu. Tento tah vyšel. Břeclavským hráčkám se podařilo v koncovce bodově odskočit a vyhrály čtvrtý set 25:19. Tím vyrovnaly skóre na 2:2 a o vítězi musela rozhodnout zkrácená hra. V ní už dominovaly břeclavské volejbalistky. Výrazně se začalo dařit Romaně Staňkové, která svým tvrdým podáním doslova vystřílela jednoznačné vítězství v rozhodujícím setu 15:6.

V sobotu se konala v Jaroměři odveta. Břeclavský tým v ní již nemohl počítat se Staňkovou, která si plnila své povinnosti ve svém mateřském týmu z Brna.

V prvním setu odvetného zápasu si Lokomotiva vytvořila herní převahu a s přehledem vyhrála 25:19. Po tomto pohodlném vítězství vypadly Břeclavanky z koncentrace a druhý set díky svým chybám prohrály. V dalším průběhu utkání se břeclavský tým vrátil k zodpovědné hře a předváděl moderní útočný volejbal založený na kolektivním výkonu. Lokomotiva vedla na sety 2:1 a ve čtvrtém setu 19:8. Lokomotiva Břeclav nakonec porazila Jaroměř v odvetném zápase 3:1, a tím se bodově dotáhla na první místo Jaroměře v tabulce.

TJ Jiskra Jaroměř – TJ Lokomotiva Břeclav 2:3 (16, 17, –25, –19, –6) a 1:3 (-19, 16, –18, –21)

Sestava v 1. zápase: nahrávačka Slobodová, univerzálka Staňková, smečařky Šutorová a Pavelková, blokařky I. Lucká a Rylichová, libero Moláková. Střídaly Růžičková a R. Lucká

Sestava ve 2. zápase: nahrávačka Slobodová, univerzálka Rylichová, smečařky Šutorová a Pavelková, blokařky I. Lucká a R. Lucká, libero Moláková. Střídaly Růžičková a Blažková