Družstvo mužů prodělalo změnu na postu trenéra, Petra Baránka vystřídala Vladana Šedá, která by ráda zužitkovala své dlouhodobé trenérské zkušenosti i u volejbalistů Tatranu.

To se promítlo i do přípravy družstva zakončené turnajem. V hale při ZŠ Charvatské Nové Vsi se sešli družstva VO TJ Strojár Malacky- I. liga Slovenska, VS Drásov II. liga a domácí Tatran. Družstva sehrála mezi sebou kvalitní utkání, kde dostali příležitost všichni hráči si změřit své síly.

První utkání Poštorné s Malackama skončilo vítězně pro domácí 3:2 (24,–18,23,–24,13). Ve druhém utkání Drásov – Malacky se prosadilo družstvo z Moravy, kdy jednoduchá, ale zato účinná hra deklasovala tým ze Slovenska 3:1 (20,14,–22,17). V posledním zápase se utkali Poštorná a Drásov, řada zvratů, napětí, série vzájemných výměn, ale také únava byla znát na tvůrcích hry.

Výsledek 3:2 (-20,16,–20,25,13) pro Tatran znamenalo konečné vítězství v turnaji a důkaz, že i v tomto ročníku budou k vidění zajímavé utkání pro oko diváka, kteří jsou tímto srdečně zváni.

TJ Tatran bude hrát první mistrovské utkání na hřišti Jablonce a Vrchlabí. Doma se představí 2. a 3. října s Odolenou Vodou a Chomutovem.

Družstvo mužů „B“ v neděli pokračovalo dalším vítězným tažením v soutěži krajského přeboru II. třídy, zvítězili doma nad Tatranem Hrušky 3:0 a 3:1.

Autor: Libor Vilda