„Ve florbalu existuje institut vybírání soupeřů pro play-off, když si týmy na prvním až čtvrtém místě v tabulce postupně volí soupeře z týmů umístěných na páté až osmé pozici. Nás si vybral regionální rival z Brna, který skončil v tabulce třetí," kvitoval předseda Aligátorů Jaroslav Hála fakt, že áčko Klobouk nemusí jezdit nikam daleko.

První dva zápasy play-off se odehrály na horké půdě v Brně. Více než stovka diváků viděla vyrovnané a bojovné derby. Do zápasu vstoupili lépe Aligátoři, když hned z první střely otevřeli skóre. Brno, hnané výbornou diváckou kulisou, ale dokázalo rychle srovnat na 1:1, což vydrželo až do konce první třetiny.

Po druhé třetině už ale odcházeli o gól spokojenější domácí florbalisté, když využili přesilovku a vedli 3:2.

Boj o každý míček pokračoval i v závěru zápasu. Aligátoři dvěma brankami zápas otočili, po sporném vyrovnání se ale začínalo odznovu. Navíc hostující Dufek nevyužil trestné střílení. Mrzet ho to nemuselo, jelikož Gremmel následnou přesilovku využil.

Domácí ale v samém závěru na rozdíl od Aligátorů využili nařízené trestné střílení a zápas musel do prodloužení.

„V něm jsme se sice museli bránit v oslabení, ale konečná radost patřila nám, když se Dufek hned z trestné lavice dostal do úniku a rozhodl první zápas.

O den později to byl ale zcela jiný zápas. Aligátoři do zápasu nevstoupili vůbec dobře. Po deseti minutách svítilo na časomíře skóre 4:0 pro Brno a Klobouky si musely vzít oddechový čas.

Za kloboucké florbalisty sice v zápase zkompletoval hattrick Jaromír Lazor, ovšem nikdo ze spoluhráčů se k němu nepřidal. Naopak domácí si pořádně zastříleli. Konečný stav 8:3 vyzněl jasně pro domácí celek z Brna a série se za stavu 1:1 přesune do Hodonína, kde mají Aligátoři domácí halu odpovídajících rozměrů.

„V sobotu jsme výborně bránili, což byl základ k dosažení prvního vítězství. V odvetě jsme bohužel prospali první třetinu, která rozhodla o výsledku. Se stavem 1:1 na zápasy jsem ale spokojený. Soupeř z Brna je nadále favorit série, my se jim to budeme snažit co nejvíce znepříjemnit," dodal trenér klobouckých Aligátorů Milan Veselý.

Série na tři vítězná utkání pokračuje už tento víkend 
v Hodoníně v hale Teza.

Sokol Brno I Gullivers – IMOS FbC Aligators Klobouky 5:6p

Branky: 6. Černoch, 28. Mach, 32. Kovařík, 54. Černoch, 58. Dřevěný – 4. Lazor, 39. Líznar, 41. Lazor, 47. Líznar, 56. Gremmel, 63. Dufek

Sokol Brno I Gullivers – IMOS FbC Aligators Klobouky 8:3

Branky: 7. Vancl, 7. Konečný, 10. Žůrek, 11. Vancl, 27. Mach, 40. Konečný, 44. Mach, 56. Kubala – 35. Lazor, 44. Lazor, 45. Lazor

Sestava Klobouk: L. Bábíček – Gremmel, Líznar, Kolaja, M. Bábíček, Dufek, Koláček, Lazor, Volek, Kordula, Mráz, Hos, Jakubec

Stav čtvrtfinálové série: 1:1

Další zápasy: 28.2. od 17 hod. a 1.3. od 15:00 hod. v Hodoníně