Tomuto utkání předcházel souboj s velmi silným celkem Havířova, ve kterém hráči Agrotecu podlehli sice poměrně vysoko 1:6, ale čtyři utkání prohráli tím nejtěsnějším poměrem 2:3 na sety.

To signalizovalo dobrou formu a tu prodali hned následující den v Ostravě. Již úvodní čtyřhra přinesla vítězství páru Hoferik-Kalužný. Následující dvouhru zvládl výborně Hoferik, kdy porazil Klimka a Agrotec se ujal vedení 2:0. Poté sice podlehl Dvořáček Bajerovi 2:3, ale Kalužný svým vítězstvím opět poslal Agrotec do dvoubodového vedení.

Za stavu 4:2 pro Hustopeče prohrál Dvořáček s Mertou a Kalužný podlehl Bajgerovi a domácí srovnali na 4:4. V posledních dvou zápasech však jak Hoferik, tak Dvořáček zvítězili lehce 3:0 na sety a tím přivedli svůj tým k letošnímu druhému vítězství v extralize.

„Výsledek je sice těsný, ale všichni tři jsme prohráli s Bajgerem 2:3 na sety, kdy jsme na něho měli několik mečbolů. Dá se říct, že jsme to měli pod kontrolou a zaslouženě zvítězili,“ řekl hrající trenér Peter Hoferik.

(jm)