Vynikající výkon podal Ondřej Vodák ve skoku vysokém, když překonal výšku 211 centimetrů a splnil tak limit A pro mistrovství světa dorostu, které se koná v polovině července ve městě Cali v Kolumbii. Bude tak vůbec prvním břeclavským atletem, který bude startovat v této světové soutěži.

„Konečně mi vyšlo všechno tak, jak jsem chtěl. Teplé počasí, silní soupeři, i já jsem se cítil dobře hned na začátku. O limit jsem se pokoušel už třikrát, ale vždy to těsně nevyšlo. Tentokrát jsem to skočil hned napoprvé. Je to jen o psychice. Potvrdil jsem tak stoupající formu," těšilo šestnáctiletého atleta břeclavské Lokomotivy, který samozřejmě trnavský mítink ve své královské disciplíně vyhrál.

Tímto výkonem se Vodák zařadil do absolutních tabulek Břeclavska ve výšce za muže Švestku, juniora Balcara (oba 215 cm) a má stejný výkon s juniorem Hanzlíčkem.

Za dva týdny na Vodáka čeká mistrovství republiky dorostu. Výškař ve své kategorii letos nemá konkurenci, druhý výškař za ním zaostává zatím o 15 centimetrů.

„Na republiku jedu samozřejmě vyhrát, i když slyším, že to bude jen formalita a boj o druhé a třetí místo. Bude záležet na tom, jak mi závod sedne. Ale potvrdit své umístění musím tak jako tak. A třeba si ještě z krásného ostravského stadionu přivezu osobák," doufá Vodák.

Pomýšlí už také na mistrovství republiky dospělých. „Podle tabulek jsem zatím pátý. Kdybych to umístění potvrdil nebo nedejbože vylepšil, byl by to hezký výsledek," poodkrývá své karty.

Druhým břeclavským atletem, který Českou republiku v Trnavě reprezentoval, byl Erik Veselý, který v hodu oštěpem dosáhl výkonu 59,90 m, což je rovněž úspěch. Sedmnáctiletý vrhač skončil na čtvrtém místě, když mu k osobnímu maximu chybělo téměř pět metrů. I Erika Veselého čeká za dva týdny účast na mistrovství republiky dorostu.

Oba pomohli české dorostenecké reprezentaci k celkovému prvenství na mezistátním utkání.