O víkendu se v Olomouci uskutečnilo semifinále Českého poháru mužů v kolové. Soutěž Českého poháru je otevřená pro všechny hráče kolové – bez rozdílu výkonnosti. Šitbořická jednička – D. Wamser, L. Lejska – se do semifinále kvalifikovala na posledním postupovém místě ze základního kola, kdy porazili i hráče 2. a 1. ligy.

V semifinále musel za zraněného Davida Wamsera zaskočit Robert Zvolánek v brance. Šitbořická jednička byla nalosována do skupiny s dvěma extraligovými týmy Favorit Brno (Skoták, Šmíd) MO Svitávka (Lepka, Loskot) Přerov 1 (účastník 1. ligy) a Přerov 2 (družstvo 2. ligy). Zde je nutné připomenout, že se šitbořická jednička marně pokoušela na podzim dostat v baráži do 2. ligy.

Již první zápas s Favoritem Brno, který prohráli pouze 3:0, dal tušit, že šitbořičtí mladíci mohou překvapit.
Následující zápasy s družstvy Přerova jednoznačně vyhráli a čekal je rozhodující zápas se Svitávkou. Zápas se hrál s podtextem – kdo vyhraje, postupuje do čtyřčlenného finále. Robert Zvolánek s Lukášem Lejskou se pustili do favorizovaného soupeře a v poločase překvapivě vedli 2:0.

Bohužel ve druhém poločase neudrželi vedení a po taktických chybách prohráli 3:2. Tento výsledek je posunul na 3. pozici ve skupině a tím pádem „pouze“ do zápasu o 5. místo s Favoritem Brno 3 (hráči 2. ligy) , který skončil ve druhé skupině taktéž na 3. místě.
Tento zápas Šitbořice prohrály až na penalty, a tak celkově obsadily 6. místo, kdy za sebou nechaly hráče 1. a 2. ligy.

Tabulky
1. F. Brno 2 Skoták/Šmíd
2. Svitávka 2 Loskot/Lepka
3.Svitávka 1 Hrdlička/Hasoň
4. Zlín Prštné 2 Landt/Písek
5. F. Brno 3 Macek/Krejčí
6. Šitbořice 1 Zvolánek/Lejska
7. S. Přerov 1 Oral/Pánek
8. P.Nezamyslice 1 Přikryl/Přikryl
9. M. Olomouc 1 Petrůj/Šebek
10. S. Přerov 2 Váňa/Gajdoš
Turnaj mistrů
Členové oddílu kolové ze Šitbořic a příznivci kolové již žijí každoročně nejdůležitější akcí roku – přípravou letos 43. ročníku Turnaje mistrů světa v kolové /15. ročník v Šitbořicích/, který se uskuteční 20.2.2010 za účasti:

Jiří Hrdlička – Radim Hasoň (CZE I), 1.místo MS 2008, 4. místo MS 2009. Claudio Zotter- Simon Marty (SUI), 7. tým Švýcarska.
Simon König - Florian Fischer (AUT), 2. místo MS 2009. Daniel Leich - Norbert Seils (DEU), 1. tým II. Ligy SRN. Pavel Šmíd - Petr Skoták, (CZE II), mistři světa 2004. Během doprovodných akcí turnaje vystoupí dvojice žen Iva Valešová – Andrea Petříčková, 4.místo MS 2009 a Nikola Lebánková - 2. místo na ME J 2009 – Martina Štěpánková / Trnková 4.místo MS 2007, 3x 1.místo MS

ROBERT ZVOLÁNEK