Na vlastním MS musela Weberová o postup do hlavní soutěže mezi 128 hráček světa bojovat v kvalifikaci. Svou skupinu vyhrála s velkým nadhledem po výsledcích 4:0 (1,1,2,4) s Abaziovou (Kostarika) a 4:0 (4,3,4,4) s Burkchankchodjajevou (Uzbekistán). Pak se ještě musela o postup poprat s vítězkou jedné z dalších skupin Petznerovou (Rakousko) v mezikvalifikaci. Hráčku, kterou mohou diváci stolního tenisu znát z dresu Linze ze Superligy, porazila po dramatickém prvním setu 4:0 (14,6,9,7).

Již samotný postup do hlavní soutěže byl splněním očekávání, o dalším pokračování v soutěži se dalo uvažovat podle vylosování. Weberovou ale čekala v prvním kole výborná Číňanka Li Xiaoxia, aktuálně pátá hráčka světového žebříčku. Vítězka mezinárodního mistrovství Qataru je jednou z velkých nadějí světového stolního tenisu, což v Zagrebu prokázala i dalšími výsledky.
Přes Japonku Hiuru, Rusku Ganinu, Holanďanku čínského původu Li Jiaao, druhou nasazenou Číňanku Wang Nan a světovou trojku Guo Yan se Li Xiaoxia dostala až do finále dvouhry žen, v němž začala výborně a sahala po titulu mistryně světa (vedla 3:1), ale nakonec přece jen podlehla dynamičtější Guo Yue 3:4.

„Se svými výkony jsem spokojená. V prvním kole proti Číňance jsem dobře vzdorovala, ale ona byla pátá nasazená. Na takovýchto podnicích rozhoduje především šťastný los,“ uvedla ke svým výkonům Ivana Weberová.
Ve čtyřhře žen nastoupily Weberová s Pěnkavovu proti Běloruskám Kostromině a Viktorii Pavlovič. Jejich precizní obrana byla pro české mistryně nepřekonatelná, prohrály 0:4 (-3,-8,-5,-7). „Přes Bělorusky se opravdu postoupit nedalo,“ vysvětlila Weberová.
Ani ve smíšené čtyřhře se nedalo pomýšlet na další postup. Cheung a Zhangová (Hongkong) sice s Weberovou a Konečným ztratili první set, postupně ale získávali převahu a vyhráli 4:1 (-6,7,7,10,4).

„Co se týče organizace mistrovství, vše bylo v nejlepším pořádku. Ubytování, doprava, i hala byla na skvělé úrovni. Jen v hale bylo dost vlhko,“ upozornila na tuto nepříjemnost česká reprezentantka.