Zatímco Lenka Harabaszová s Kristýnou Mikulcovou se z mistrovství České republiky v ping pongu vrátily bez výraznějšího úspěchu, Slovenka Lucia Truksová a Polka Antonina Szymaňská si na domácích šampionátech sáhly na medaile.

Truksová: Dvouhra, bronz. Čtyřhra, stříbro.

Szymaňská: Čtyřhra, bronz.

Harabaszová skončila na českém turnaji, který se konal o víkendu v Brně ve čtvrtfinále, kde podlehla Kateřině Pěnkavové, jinak hájící barvy sousedního Hodonína.

„Měla jsem dva mečboly, které kdybych využila, vyhrála bych. Jeden jsem však ztratila vlastní chybou a druhý zahrála Kačka výborně. Bohužel to nevyšlo,“ vyprávěla břeclavská stolní tenistka.

Duel s Pěnkavovou byl o to pikantnější, že se obě hráčky střetávají při honbě za celkovým triumfem v české extralize žen. K břeclavské smůle má soupeřka Harabaszové poslední dobou evidentně navrch.

„Daří se ji na mě. Mám s ní zápornou bilanci, kterou jsem si chtěla vylepšit. Že by ale šlo o nějakou nevýhodu na play off, si nemyslím. Každopádně by bylo hezké, kdyby se mi ji podařilo porazit v tu nejdůležitější chvíli,“ řekla Harabaszová, která mezi nejlepšími osmi skončila také ve čtyřhře. Tu sehrála se spoluhráčkou z Břeclavi Kristýnou Mikulcovou.

„Je to škoda. Ve čtyhře jsem byla zvyklá alespoň na semifinále,“ přiznala Břeclavanka.

Mikulcová dokráčela v singlech pouze do osmifinále. Další cestu ji znemožnila hráz jménem Dana Hadačová. Ač se Mikulcová snažila, na českou reprezentantku hledala recept marně.

„Přitom hrála výborně, potrápila ji. Chtěla samozřejmě přes Danu přejít a skoro šla do vedení 3:2 na sety,“ komentovala Harabaszová vystoupení spoluhráčky.

Truksová válela

To nedávná posila Břeclavi Szymaňska šla na domácím turnaji do bojů z pozice sedmé hráčky Polska. Ve čtvrtfinále narazila na aktuální dvojku Natálii Partyku, členku užší reprezentace své země a paralympijskou vítězku. Vyhrála s ní první set, ale po porážce 1:4 byla při rozdělování medailí z dvouhry žen chyběla.

Na stupínky vítězů se dostala ve čtyřhře, v níž jí byla partnerkou Piatkiewicz. Dva zápasy tento pár vyhrál 3:1, v boji o postup do finále se mu ale nedařilo v koncovkách setů a podlehl 1:3 dvojici Gumula-Smetek.

Slovenka Lucia Truksová si z dvouhry odvezla bronz, ze čtyřhry žen stříbro a o medaili ze smíšené čtyřhry přišla po těsné čtvrtfinálové porážce.

Bývalá břeclavská jednička Renáta Štrbíková se na českém turnaji probojovala do finále, kde podlehla Ivetě Vacenovské 1:4 na sety. Skončila druhá stejně jako loni.