Zápas roku. Boj o bytí a nebytí. I takovými slovy se dá charakterizovat zápas, který v nedělním dopoledni sehrají házenkáři Hustopečí na palubovce Bystřice pod Hostýnem.

Duel dvojice nejhorších týmů základní části české nejvyšší soutěže zřejmě rozhodne o tom, kdo se bude v příští sezoně těšit účasti mezi házenkářskou elitou, a kdo se naopak propadne do nevyzpytatelného pekla baráže.

„Musíme to zvládnout bojovností. Doufám, že vůle a chutť po vítězství bude u nás silnější než u soupeře. Věřím, že se nám to podaří,“ komentoval šance v nedělním zápase nejlepší střelec hustopečského týmu Marek Jahoda.

Jeho spoluhráči zvládli na výbornou poslední utkání na domácí půdě proti Kopřivnici, kterou překvapili famózní druhou půlí. Jenomže jejich úhlavní nepřítel také naplno bodoval. A na Legatu tak zase zbyla jen poslední příčka.

„Psychicky bychom na tom měli být po posledním zápase dobře. Doufali jsem, že Bystřice alespoň remizuje. Měl jsem potom takové smíšené pocity. Teď už se nedá kalkulovat, když se vyhraje, ten poslední zápas už nějak zvládneme,“ věří další zkušený hráč Legaty, pivot David Semerád.

Stejně jako nepřekonatelný exekutor sedmimetrových hodů Marek Jahoda věří Semerád, že cesta k úspěchu vede přes bojovnost.

„Musíme hrát s nasazením, disciplinovaností a hlavně musíme proměňovat šance, to nás potom stojí hodně sil. Kvůli tomu jsme spoustu našich zápasů prohráli. Soupeř ale bude hrát jako o život. Navíc má navíc výhodu domácího prostředí,“ ví dvaatřicetiletý hráč.

Oba hráči patří v mužstvu Legaty mezi nejzkušenější. Proto se od nich žádná velká nervozita nečeká.

„Já nervózní nebudu. Pro mladé kluky je to ale mnohem důležitější. Někteří se chtějí házenou živit, tak je pro ně nutné hrát extraligu,“ prohlásilo zkušené pravé křídlo.

Klíčový zápas mezi domácí Bystřicí a Legatou Hustopeče začíná v neděli 11. května od 10:30 hodin.