Nepříjemně se vyvinula situace v závěru první poloviny základní části extraligy stolních tenistek pro družstvo vicemistra ČR MSK ČP Břeclav Gumotex.
Jednička Renáta Štrbíková se nemohla do hry zapojit pro nedoléčené zranění prostředníku na hrající ruce a při trvalé absenci kvalitní trojky hrozily porážky od posledních dvou celků tabulky, Slavoje Praha a Sokola Bor, navíc v domácím prostředí.

Nakonec se podařilo dát dohromady družstvo, které bylo schopné úspěšně bojovat o setrvání v čelní skupince aspirantů na medaile z mistrovství ČR. Za stoly se po tříleté pauze (mateřská dovolená – pozn. red.) vrátila Zuzana Demianová – Poliačková a možnosti střídavého startu podruhé v sezóně využila Petra Mergenthalová, hostující v Moravské Slávii Brno.

Demianová začala proti Slavoji podílem na prohrané čtyřhře po boku Mikulcové (0:3) a hned v úvodní sérii dvouher byla nasazena proti nejlepší hráčce hostí Blaškové.

Nadějné juniorské reprezentantce, která v tomto utkání měla prsty ve čtyřech úspěších Slavoje, podlehla Demianová v pěti setech 2:3, další dva zápasy ale již byly v její režii. Dvakrát proti Pražankám bodovala i Mikulcová. Šlehobrovou porazila 3:2, stejným poměrem setů podlehla Blaškové.

Slavoj měl dobrý nástup do utkání a vedl až do stavu 5:3, po výhře Demianové nad Šlehobrovou se dočkala svého bodu i Mergenthalová, která porazila 3:1 trojku soupeře Zýkovou a upravila tak konečný stav utkání na remízu 5:5. Za dané situace mohla s ním být spokojena obě zúčastněná družstva.

Sokol Bor toho moc v extralize dosud neuhrál, jediným jeho ziskem je remíza 5:5 doma s Hodonínem B, dalších osm utkání prohrál a je s odstupem tří bodů v tabulce poslední.

Proti oslabenému celku Břeclavi se ale držel až do stavu 3:3, teprve závěrečná šňůra čtyř vítězství upravila konečný výsledek na 7:3 pro MSK. V tomto utkání podržela družstvo Demianová.

Začaly s Mikulcovou těsnou výhrou 3:2 v úvodní čtyřhře, pak porazila 3:2 Alexandru Pelcmanovou, loni ještě hráčku mistrovského celku ČSAD Hodonín A, a bez ztráty setu zdolala Lněničkovou a Radnicovou. Mikulcová měla problémy s Lněničkovou (3:2) a nestačila na Radnicovou (0:3), na druhé straně potěšila výhrou nad A.Pelcmanovou (3:1).
Mergenthalová splnila svůj úkol výhrou nad trojkou soupeře Lněničkovou (3:0), čímž uzavřela účet utkání. Dobrý byl i její první zápas s Radnicovou (2:3).

Po uzavřené první polovině základní části extraligy je podle očekávání na čele obhájce mistrovského titulu ČSAD Hodonín A, který vyhrál všech devět utkání. Nejtěsnějšího výsledku dosáhl v předposledním kole ve Frýdlantu proti Ferrumu (6:4).

Ten je o tři body zpět druhý, o další dva body více ztratil SK Frýdlant, ještě o bod méně má čtvrtá Břeclav, na kterou jen bod ztrácí Spartak Hluk. To je silná pětka, výkonnostně zřetelně oddělená od druhé poloviny tabulky.