V televizním utkání proti Robotu Mokré Lazce se v nejlepším světle ukázal hustopečský odchovanec Antonín Schwarzer. V prvním zápase porazil jasně Ukrajince v barvách Hustopečí Rakova 3:0, a dal tak základ k pozdější výhře svého týmu. Ve druhém zápase sice na střídavý start hrající Smýkal vzdoroval Bubovi, ale závěr setů nedokázal dotáhnout do vítězného konce.

Taktika nevyšla

Naději domácím dala jasná výhra Kalužného nad Husníkem, který nedokázal najít recept na jeho strojovou obranu. „Nechtěli jsme, abych nastupoval proti Tondovi Schwarzerovi, který to na obranáře umí. Husníkovi tento styl naopak moc nesedí. Sice se snažil být trpělivý, ale já taky. Navíc mi šel i útok, a to nečekal,“ prozradil Branislav Kalužný.

Bohužel pro domácí byla Kalužného výhra jediná tento večer. V dalších utkáních nejprve Schwarzer jasně přehrál Hoferika ve třech setech a poté překvapivě špatně hrající Rakov prohrál s Husníkem 2:3, přestože již vedl 2:1 na sety.

„Lazce byly lepší, o tom hovoří výsledek. I když průběh jednotlivých setů byl velmi vyrovnaný. My vůbec tuto sezónu prohráváme velmi těsně. Škoda, že Rakov prohrál druhé utkání, pak by totiž šel Kalužný proti Bubovi a on to na něj umí,“ posteskl si vedoucí hustopečských stolních tenistů Jan Matlach.

Velmi špatně vstoupili hustopečští hráči i do utkání proti Mittalu Ostrava. Po sedmdesáti minutách hry už prohrávali 0:3 na zápasy. Mrzí zejména úvodní prohra Kalužného s Bajgarem, kdy v posledním setu domácí hráč nečekaně nedokázal zareagovat na změnu herního stylu soupeře a jasně tento set prohrál.

Potom se ale podařilo Rakovovi porazit Bajgera jasně 3:1 a Kalužný vykřesla jiskřičku naděje, když zabojoval s Klimkem. Kalužný svému soupeři oplatil porážku v podzimním zápase v Ostravě a vyhrál 3:2.

Poslední zápas byl velký boj. Smýkal zápas s Mertou dovedl až do pátého setu a za stavu 6:6 stále držel naději na bod pro domácí. Bohužel, v této chvíli mu soupeř utekl na 10:6 a o výsledku zápasu i celého utkání bylo rozhodnuto.

Outsider zabral

Ani případná remíza by však hustopečským stolním tenistům nepomohla k záchraně. Další kandidát na sestup z Olomouce totiž remízoval v Hradci Králové. A tak aby se Hustopeče zachránili v extralize, musí vyhrát některé z posledních čtyř utkání.

„Máme na programu ale tři týmy z první pětky extraligové tabulky, takže jediná reálná šance je proti Hradci Králové. Může se však stát cokoliv. Některý tým nemusí nastoupit v plné sestavě a třeba Vršovice nemají tak kvalitní náhradníky. Vypadá to zle, ale ještě se pokusíme zabojovat,“ neskládá zbraně předčasně Matlach.

Agrotec Hustopeče – Robot Mokré Lazce 1:4. Body domácích: Rakov Valeriy 0:2, Smýkal Tomáš 0:1, Kalužný Branislav 1:0, Hoferik Petr 0:1, body hostů: Schwarzer Antonín 2:0, Buba Ondřej 1:0, Husník Petr 1:1)
Agrotec Hustopeče – Mittal Ostrava 2:4. Body domácích: Kalužný Branislav 1:1, Rakov Valeriy 1:1, Smýkal Tomáš 0:2, body hostů: Bajger Ondřej 1:1, Merta David 2:0, Klimek Vojtěch 1:1)