V průběhu celého turnaje tým Lokomotivy neztratil jediný set a z prvního místa postoupil do semifinále. V něm hladce porazil VK Ostravu 2:0 a postoupil do finále. Tam z druhého semifinále postoupila domácí TJ Slavie Hradec Králové. Tohoto soupeře Lokomotiva porazila už v základní skupině 2:0. Ve finále Hradec mohutně povzbuzován domácími diváky v prvním finálovém setu zaskočil Břeclav výborným podáním a ujal se vedení 1:0 na sety.

I druhý set byl velice vyrovnaný. Lokomotiva obrátila vývoj utkání až v koncovce druhého setu, kterou vyhrála. O mistrovském titulu se rozhodovalo až ve třetím setu. V tomto dramatickém závěru finále už Lokomotiva Fosfa Břeclav svého soupeře přehrála a mohla se radovat ze zisku mistrovského titulu.

Individuálního ocenění dosáhli také dva břeclavští volejbalisté. Nejlepším nahrávačem šampionátu se stal Tomáš Wozar a osobností Mistrovství ČR byl vyhlášen Daniel Fabikovič.

Břeclaváci svým triumfem získali velmi ceněný double. V letošní sezóně vyhráli Český pohár a také titul Mistrů ČR ve volejbale starších žáků.