Cenné body získaly Hustopeče za výkony sportovců a za hvězdnou obsazenost závodu. To jsou hlavní hodnotící kritéria. „Tak dobré umístění ve světové konkurenci je pro nás zadostiučiněním za náročnou organizaci. Zvláště, když jsme se letos museli vyrovnávat s úsporným finančním rozpočtem," uvedla vedoucí městského marketingu Dagmar Sedláčková.

K úspěchu podle ní vedlo nejen mimořádné nasazení organizačního týmu, ale také spolupráce s profesionálními manažery Moravské výškařské tour, jejíž součástí je Hustopečské skákání a Beskydská laťka.

„Alfonz Juck a Pavel Pruša přivedli do Hustopečí atletickou elitu jako například ruského Alexeje Dmitrika , který v Hustopečích skočil vítězných 232 cm, či jeho krajanku Marii Kuchinu, jež kralovala závodu s výkonem 197 centimetrů," dodala Sedláčková.

O celkové hodnocení mítinku se zasloužily i další hvězdy jako například americké výškařské eso Erik Kynard, či bronzová mistryně světa Švédka Emma Green Tregaro. Oba se stali absolutními vítězi celé Moravské výškařské tour.

Hustopečský mítink je specifický v tom, že sportovci mají možnost využívat k překonání laťky svoji oblíbenou hudbu. „Někdy si však sportovci vyžádají v hale absolutní ticho. „Atmosféra je nezaměnitelná," přiblížila Sedláčková.

Hustopečské skákání se uskutečnilo 1. února v městské sportovní hale a letos oslavilo již svůj patnáctý ročník. Druhý dílčí závod výškařské tour Beskydská laťka ve Vedryni skončil ve světových tabulkách na čtvrtém místě. Třetí místo ve stejné třídě halových mítinků patří německému městu Cottbus, i když se specializuje jen na závod žen a mužský skok o tyči.