Jakub Gurecký loni ovládl Northern Talent Cupu a jako sedmý čech v historii se kvalifikoval do letošního do prestižní série pro nadějné jezdce Red Bull Rookies Cup.

Teprve 15letý student zlínského gymnázia Jakub Gureckýohromuje svět, když ovládl šampionát Northern Talent Cup a pro příští sezonu si zajistil účast v prestižním seriálu Red Bull Rookies Cupu.
Motocyklový klenot Gurecký vyzve světovou elitu. Je to můj splněný sen!

Předtím se to povedlo Lukáši Šemberovi (2007), Jakubu Kornfeilovi (2008-2009), Tomáši Vavroušovi (2010-2011), Karlu Hanikovi (2012-2013), Martinu Gbelcovi (2014-2015) a Filipu Salačovi (2016-2018).

Největší český talent

Student zlínského gymnázia byl považován ze současný největší talent v tuzemsku.

„Je mým splněným snem jezdit a měřit se s absolutní světovou špičkou,“ prozradil v posledním rozhovoru pro Deník Gurecký, závodník Brno Circuit Junior Racing Teamu. „Od počátku bylo mým cílem se do Rookies Cupu dostat,“ řekl exkluzivně pro Deník.

Jakub Smrž
Zdrcený Smrž o smrti Gureckého: Odešel moc brzy, nebál se na sobě dřít

Jakub Gurecký byl několikanásobným českým šampionem Minimotocupu, českým mistrem v závodech na minibiku, dvojnásobným vítězem německého mistrovství ADAC či vicemistrem Evropy v kategorii Honda NSF 100.