Roky přibývají, úspěchu neubývá. Vladimír Svoboda ve své kategorii nad 60 let do sto kilogramů nejprve vyhrál na evropské úrovni v Maďarsku v mrtvém tahu, dřepu a silovém trojboji, později na světovém šampionátu, který hostily Nové Zámky. Jsem spokojený. Obě mistrovství byly dobré po organizační stránce. Tolik závodníků jako v Nových Zámcích jsem nikde neviděl,“ líčil Svoboda, jenž v Podivíně vede posilovnu.

Úspěchy sbírá dál navzdory tomu, že ho pořád mírně limituje operované rameno. „Pořád to cítím, ale stejně trénuju třikrát týdně,“ poznamenal Svoboda.

Ve svých kategoriích zářili na mistrovství světa rovněž otec a syn Bronislav a Tomáš Osičkovi z Velkých Bílovic. Bronislav v silovém trojboji skončil druhý v kategorii masters 2 do 90 kilogramů, Tomáš triumfoval mezi juniory. „Chodili k nám do Podivína posilovat, ale teď už jim ve Velkých Bílovicích otevřou super zrekonstruovanou posilovnu,“ podotkl Svoboda.

Na evropském šampionátu sklidila úspěchy pro změnu Dana Bešková z Posilovny Podivín, která rovněž brala cenné kovy. Vybojovala zlato v benchpressu v kategorii masters žen do 56 kilogramů a pak první místo v mrtvém tahu, kde s výkonem 85 kilogramů stanovila evropský i světový rekord.

Momentálně Svoboda žije sobotním mezinárodním mistrovstvím České republiky v mrtvém tahu, které právě podivínští siláci hostí v tamější hale Sport. „Přihlásilo se přes sto sedmdesát lidí nejen z Česka, ale taky Slovenska, Maďarska nebo Polska. S účastí jsem spokojený a chci poděkovat městu Podivín, že nám na tuto akci přispělo,“ řekl Svoboda. Šampionát začíná v sobotu od půl desáté dopoledne a vstupné pro návštěvníky je zdarma.