Lanžhotské hráčky nasadily do prvního zápasu proti Brňankám vysoké tempo, ale už ve třetí minutě prohrávaly. Hra se přesouvala nahoru dolů, k vidění bylo mnoho brejků. Jediný z nich ale využily opět brněnské hráčky, a tak měly Lanžhotčanky co zlepšovat. „O pauze jsem dal jasný pokyn, aby holky uklidnily hru, začaly jít soupeřkám víc do těla a hlavně střílely z každé pozice,“ nastínil taktiku trenér lanžhotských florbalistek Jakub Matuška.

Do kolen ale dostala hráčky Sokola nešťastná náhoda, kdy do výšky odražený balonek spadl až za záda lanžhotské brankářky. „Holky zmatkovaly i ve vyložených pozicích, kdy samy před brankou místo gólu trefily jen brankářku. Na lavičce během zápasu nebyla vůbec dobrá nálada,“ dodal Matuška. Kontaktní branku se nakonec hráčkám Sokola nepodařilo vstřelit. Naopak, navlas stejnou smolnou branku inkasovali ještě jednou a konečné skóre 0:6 netěšilo vůbec nikoho.

Proti Znojmu chtěly lanžhotské dívky využít úzké sestavy soupeřek, jichž bylo k zápasu nachystáno jen sedm. I přes svižný vstup do zápasu Lanžhot brzy prohrával. „Ve druhém utkání padly branky po chybách celého týmu. Nesmíme nechat jedinou hráčku, aby proběhla celé hřiště a zůstala sama proti brankářce. Také střelbu v přesilovkách musíme rozhodně zlepšit,“ dušoval se trenér Matuška.

Jeho svěřenkyně se v zápase opět nezmohly na vstřelení branky, což samy nechápaly. Nejblíže ke gólu měly dvě minuty před koncem, kdy trefily tyč. Přes Vánoce tak mají lanžhotské dívky o čem přemýšlet.