Halou jdou slyšet pokyny nádech, výdech, změna rytmu, na jednu stranu či na druhou stranu. Kromě předcvičování se stíhá Kynychová některým příchozím věnovat v určitých momentech také osobně a získává si je tím na svou stranu. „S návštěvností jsem spokojená. Začaly tady jarní prázdniny, ale jsem ráda, že ženy jedou na hory až odpoledne a dopoledne si přišly zacvičit. Holky jsou šikovné,“ chválí Kynychová a vyzdvihuje halu, v níž cvičí poprvé.

Po úvodní části cvičení přichází na řadu první z přednášek policejních psychologů. Cvičení totiž není jediným motivem akce s názvem Pohyb pomáhá 2, kterou pořádá policie ve spolupráci s populární cvičitelkou už od minulého roku po celé republice. Hlavním cílem je boj proti domácímu násilí a násilí páchanému na ženách. „Potvrdilo se nám, že spojit sportovní aktivitu s tématem, které lidi trápí, je velmi efektivní. Ve všech městech se ptáme, jak se o našem projektu dámy dozvěděly, jestli mají vlastní zkušenost ze svého okolí s domácím násilím. Zjistili jsme, že z padesáti procent to tak je. V každém městě se setkáme s konkrétním případem, který ženy chtějí řešit,“ sděluje koordinátorka projektu Zuzana Pidrmanová z policejního prezídia.

Ženy se v hale Lokomotivy dovídají od psychologů, kam se obrátit v případě problémů s násilím a jak takovou situaci řešit. „Vůbec jsem netušila, že je v Břeclavi nějaká organizace, která pomáhá lidem s tímto problémem,“ zmiňuje přínos přednášky například Lenka Šenkýřová z Tvrdonic.

Smysl projektu a snahu zvýšit prevenci před násilím na ženách oceňuje také Pavlína Osičková. „Alespoň se to dostane více do povědomí lidí. Čím více se o tom bude mluvit, tím lépe,“ myslí si Osičková.

Po úvodní přednášce pokračují ženy ve cvičení. Na programu je sada s názvem Pevný zadek, kde Kynychová zaměřuje cviky na posilování hýžďových svalů. Po další přednášce cvičící část zakončuje část Břišní pekáč, která je věnovaná pro změnu břišním partiím. Právě na ty se Kynychová specializuje. S republikovou policií spolupracuje už několik let a tváří tohoto projektu není náhodou. „Sama jsem měla v životě možnost prožít si určitý druh domácího násilí. Není nic horšího, než když se propůjčíte projektu, o kterém vůbec nic nevíte. Problematika je mi blízká a můžu ženám poradit, jak se dostat z toho začarovaného kruhu ven,“ přibližuje Kynychová.

Na závěr akce je prostor i na přátelské focení s Kynychovou, „selfíčka“ či podepisování na památku.