„S Frýdlantem šlo o poměrně náročné utkání, ostatně jako vždy, když s nimi hrajeme. Myslím si však, že jsme ho měli pod kontrolou. V jednu chvíli jsme vedli 5:1 a vyhnuli se jakékoliv krizi,“ vrátila se k nedělnímu utkání břeclavská dvojka Lenka Harabaszová.

Zkrotit ve formě hrající frýdlantskou oporu Hanu Bartošovou se podařilo Vivien Ellöové, která ji porazila 3:0 na sety. Ostatní Břeclavanky na ni hledaly recept marně. Ellöová naopak překvapivě podlehla Karin Adámkové.

O den dříve si Břeclav poradila s Malenovicemi, které utrpěly porážku 1:6.„Současný stav v čele extraligy je zamotaný. Titul chtějí všichni, záležet bude na momentální formě a připravenosti,“ oznámila Harabaszová.

Trenér Petr Nedoma je přesvědčený, že v tahanici o český titul bude výhodou každá zkušenost s nejtěžším možným soupeřem. Třeba jako v pondělí se španělskou Cartagenou.„Holky si zvyknou na rychlejší a kvalitnější hru. Jsou potom schopné lépe reagovat v klíčových situacích. To je stoprocentní,“ dodal břeclavský kouč.