Od pátečního odpoledne do nedělního podvečera se na zimním stadionu v Břeclavi konal už dvacátý ročník Břeclavské ceny v krasobruslení.

I přes nepřízeň počasí, kdy teplota na zimním stadionu nestoupla nad nulu, se o víkendu představilo 140 závodnic a závodníků z celé ČR. Diváci mohli shlédnout boje sólistů o nominace na Mistrovství světa juniorů, které se bude konat za měsíc v Sofii.

Břeclavský krasobruslařský oddíl v pátek reprezentovali nejmladší závodnice. V kategorii nováčci mladší se představily nejmladší oddílové závodnice Karolína Gulíšková a Elisabetta Daví. Karolína se umístila na čtvrtém místě a Elisabetta na devátém místě z osmnácti závodnic.

V kategorii nováčci startovala Kristýna Legdanová. Pro Kristýnu byl závod na domácím ledě premiérový.
Největší zastoupení měl oddíl Kraso v kategorii nejmladší žačky. V plně obsazeném závodě třiceti závodnic si nejlépe vedla Karolína Legdanová. Tato zkušená závodnice předvedla ve volné jízdě všechny předepsané prvky a pouze pád v dvojtém salchowu ji stál stupínek vítězů. Karolína obsadila šesté místo.

Perfektní volnou jízdu předvedla Gabriela Gulíšková, která poprvé do volné jízdy zařadila a úspěšně předvedla dvojitého rittberga. Rozhodčí ocenili její výkon osmou příčkou.

Po měsíčním tréninkovém výpadku se v závodě představila Tereza Grycová. Terezka zajela volnou jízdu s axelem a dvojitým salchowem, avšak u piruet a spirály vah chyběla obtížnost.

Pavla Izakovičovivá bojovala s trémou a ve volné jízdě předvedla krásného axela. Bohužel u dvojitého salchowa a tulupa, které v tréninku skáče s jistotou, spadla a skončila dvacátá osmá.

V kategorii žačky mladší startovala Karolína Judasová. Po bezchybném krátkém programu se mezi dvaceti devíti zavodnicemi ujala vedení. Desátá volná jízda ji však z vedoucí pozice odsunula na celkové šesté místo.

Největším želískem na medajlové pozice byl start Veroniky Paličkové v kategorii žačky. Veronika vysokým bodovým náskokem z krátkého programu své prvenství v konkurenci dvaceti jedné závodnic uhájila.

V kategorii juniorky startovala po roční závodní pauze Kateřina Výborná. Ta udělala v krátkém programu několik chyb a usadila se na konci startovního pole. Bodovou ztrátu se již i přes předvední bezchybné volné jízdy nepodařilo stáhnout a zůstala na jedenácté příčce.

Jediný mužský zástupce břeclavského bruslení Adam Klimovič reprezentoval oddíl Kraso v kategorii juniorů. Adam i přes týdenní tréninkový výpadek do bojů o medaile nastoupil. Originální progam zajel Adam na jistotu. Předvedl dvojitého axela a v konkurenci tří závodníků obsadil druhé místo.

Poslední republikový závod před odjezdem na juniorské mistrovství světa zde v Břeclavi odjel i náš reprezentační taneční pár Lucie Myslivečková a Matěj Novák. Všechny části programu zajeli svěřenci pana Sinicyna s jistotou a v tempu.

MIROSLAVA MYSLIVEČKOVÁ