V sobotu se ve středně silném větru s častými změnami a poryvy odjelo pět rozjížděk, v neděli se pro nedostatek kvalitního větru již nezávodilo. Štětské závodnici náročnější sobotní podmínky svědčily, a tak předvedla svým soupeřům, že již právem patří k české „optimistické" špičce. Zvládala dobře starty, dobře volila křídlo a vychytávala změny na stoupačkách a skvěle si vedla také na zaďácích. Plně využila své silné stránky – druhé stoupačky a taktiku na závětrné bóji. Dojezdy (7., 6., 3., 5. a 2.) v poli 49 lodí signalizují, že intenzivní trénink začíná přinášet své ovoce.

Živná s vyrovnanými výkony oproti ostatním na špici trochu tratila díky „škrtačce" a skončila tak v celkovém pořadí na pěkném pátém místě, mezi dívkami byla druhá za úřadující mistryní republiky Nikol Staňkovou.

Závodila poprvé na nové americké lodi Laser Vapor Optimist XD a s novou americkou plachtou North Sails P4. První dojmy z nového sportovního vybavení byly velmi dobré. Výborné umístění v alespoň třech závodech Poháru České republiky a na MČR je podmínkou pro úspěšnou nominaci Veroniky Živné na světový šampionát lodní třídy Optimist v příštím roce na italském alpském jezeře Lago di Garda.