„Jsem rád, že jsme navázali na výhru s Přerovem, ale pořád jsme teprv na začátku, věřím , že do ideálu to má pořád daleko. Máme v týmu silné individuality a pokud budeme hrát jako tým,máme na to předvádět daleko lepší výkony,“ komentoval utkání prezident klubu a kouč Martin Gerža.

Královopolanky sice zůstály bez bodu, přesto po utkání našly pozitiva. „Neodehráli jsme špatný zápas. Rozhodlo více zkušeností a menší nervozita na straně soupeře,“ hodnotil pro klubový web trenér volejbalistek KP Tomáš Samsely, který již dříve zmínil, že právě psychika je zatím největší rezerva družstva.

Doba hájení

To se částečně potvrdilo i v sobotní partii. Mladý tým složený téměř výhradně z hráček narozených v devadesátých letech v každém ze setů vedl, náskok ale neudržel ani v jednom případě. Nejvíce mohla Samselyho svěřenkyně mrzet především třetí sada, kdy až do stavu 14:12 vedly. „Netlačily jsme bohužel servisem, jak jsme měly. Zápas jsme si prohrály vlastními chybami a nepozorností,“ mrzelo kapitánku družstva Kláru Vyklickou.

V týmu KP ovšem mají dobu hájení, mladý kádr se sehrává.

I v táboru Šelem je ještě dost prostoru k vylepšování. „Máme rezervy ve fyzické připravenosti, na které pracujeme a taky se potřebujeme sehrát. Postupně se to lepší, ale musíme přidat. Zatím vděčíme za výhry skvělým výkonům individualit, ale potřebujeme se opřít o kvalitní kolektivní výkon,“ podotkl Gerža.

Derby, které sledovalo tři sta padesát diváků, přitom provázela poklidná atmosféra, kdo čekal jiskřivé momenty, odcházel zklamaný. „Každý klub jde svou vlastní cestou a nehrotíme to. nějak Nejsem odborník na ženský volejbal, ale myslím , že holky jsou natolik zkušené, že takové zápasy nijak speciálně neprožívají. Dobře ví, že by je to jen svazovalo,“ doplnil Gerža.

Oba brněnské celky od sebe po sobotním duelu dělí jen malý rozdíl. Královopolanky jsou po šesti duelech se ziskem devíti bodů čtvrté v tabulce, Šelmy už svého brněnského soupeře dotahují a aktuálně na něj ztrácejí dva body a tři příčky.

V tomto týdnu vyzvou brněnské týmy soupeře zcela odlišných kvalit. Zatímco KP hraje v sobotu na palubovce jasného lídra Olomouce, který po Prostějovu zatím převzal roli dominantního týmu soutěže, Šelmy doma přivítají celek z chvostu tabulky Šternberk.

Královo Pole - Šelmy 0:3

Sety: 21:25, 22:25, 22:25. Rozhodčí: Spáčil, Kavala. Diváci: 350.
Sestava KP: Nicholovál, Skibová, Kvapilová, Fricanová, Meidlová, Vyklická, libero Digrinová. Střídaly: Podhrázká, Šloufová, Kopáčová, Pavlíková, Podhrázká
Sestava Šelmy: Beránková, Boulová, Nováková, Janečková, Kočvarová, Matuszková – Rossi, libero Chlumská. Střídaly: Pospíšilová A., Sklenářová.