Zlatý úspěch slavila ve dvojskifu dvojice starších žáků Matějů Halady a Kašíka. Přemožitele nenašli ani v závodech párové čtyřky, při kterém usedli do lodě společně s Jakubem Mališem, Hugo Pfeferem a kormidelnicí Sabinou Skoumalovou.

Pozici aktuálně nejlepší juniorské dvojice potvrdili Dalibor Neděla s Alešem Pospíšilem, když s přehledem ovládli disciplínu dvojka bez kormidelníka. Dalibor Neděla poté vyzkoušel i závod jednotlivců ve skifu, kde obsadil třetí místo.

Na Brněnské přehřadě se představila také Markéta Nedělová, kterou čeká na konci června vrchol kariéry v podobě Světového poháru dospělých. Dvaadvacetiletá veslařka břeclavského klubu potvrdila dobrou formu a ovládla závod žen. „I přesto, že mohla odpočívat, sedla si do skifu a s přehledem vyhrála. Pak ještě společně se závodnicemi z Hodonína a Uherského Hradiště zvítězila na párové čtyřce,“ ocenila výkon Nedělové trenérka klubu Slávka Kouřilová.

Medaili vybojovali i jiní břeclavští veslaři. Mladší žákyně Gabriela Snopková získala ve společnosti závodnic z Olomouce stříbro v párové čtyřce, na stejné příčce finišovalo také břeclavské dorostenecké kvarteto Matěj Helešic, Patrik Ptáčník, Martin Ježek a Petr Polášek v párové i nepárové čtyřce. Mezi dorostenkami skončila ve skifu na třetím místě Anna Balgová, další břeclavská zástupkyně Karla Knötigová dojela hned za ní.

Ilustrační foto.
Dvakrát zlato. Gymnastky Baranovská s Komarovou jsou mistryně republiky

V nepárové čtyřce spojila děvčata síly s dalšími břeclavskými veslařkami Terezou Melskou a Sabinou Skoumalovou a společně si vyjely stříbro. V závodě osem v posádce se závodnicemi z Otrokovic skončily na druhém místě. Na republikový šampionát postoupili také mladší žáci Denis a František Zaliberovi a to jak na skifu, tak společně na dvojskifu. Podobně i Gabriela Snopková ve skifu.

O víkendu čekají břeclavské veslaře v Praze slavné Primátorky, v nichž se představí většina břeclavských veslařů. „Je to veliký veslařský svátek, který si nenechá ujít žádný veslař. Snad někteří z našich zástupců postoupí do nedělního programu, a pojedou před televizními kamerami,“ uzavřela Kouřilová.