Nelehká sezona letos čeká na oddíl stolního tenisu MSK Břeclav. Hlavním důvodem je fakt, že Ivana Weberová neakceptovala podmínky nové smlouvy a do bojů na stolech v břeclavském dresu nezasáhne.

„Ta smlouva jen byla postavena jinak. Neřekla bych, že námi nabídnuté podmínky byly horší, prostě jsme se nedokázali dohodnout,“ vysvětlila manažerka klubu Linda Ivanová.

Pro zkušenou hráčku to znamená, že si bude muset hledat nové angažmá. To však není úplně bez problému, jelikož přestupní termín byl ukončen. Absence klubové dvojky je pro břeclavský oddíl velkou nepříjemností.

Místo Weberové tak budou muset zaskakovat mladé naděje. Na místo druhé hráčky se nyní přesune Mikulcová, která bude spolu s jedničkou Štrbíkovou trénovat v Ostravě.

Tam je povede nový trenér – Petr Nedoma. Že dojde k trenérské rošádě právě na tomto postu, by asi čekal málokdo. Po letech práce v klubu na tomto postu končí Jaroslav Hýbner, dlouholetá stálice mezi stolnětenisovými trenéry.

Ten si však kufry nebalí, jen se přesune na jinou pozici. Jeho hlavní náplní nyní bude rezervní družstvo a práce s mládeží. Té by se nyní měl věnovat intenzivněji a pokusit se v Břeclavi vychovat budoucí reprezentanty. Právě o to jde i vedení klubu.

„Chceme oddíl posunout zase někam výše. Když jste na špičce extraligy, tak to už není jen tak jednoduché. Proto přichází nový trenér, který by měl tu práci ještě zkvalitnit. Po panu Hýbnerovi chceme intenzivní práci s našimi nadějemi,“ vysvětlila Ivanová.

Bylo mi to víceméně oznámeno. Po deseti letech rozmachu jsem to úplně nečekal.

Jaroslav Hýbner, trenér MSK Břeclav

Zkušený trenér Jaroslav Hýbner se však změny dozvěděl poněkud nestandardním způsobem – jak sám prohlásil, nebylo to úplně košer. Funkcionáři jej postavili před hotovou věc.

„Měli jsme s vedením trochu jinou představu o nadcházející sezoně. Po deseti letech jsem z toho byl trošku překvapen,“ přiznala stolnětenisová legenda.
Bylo mu deklarováno, že spolupráce s trenérem Nedomou bude po letech znovu pokračovat.

Vedení MSK si slibuje, že se zkvalitní koučování i během zápasu. Jak bylo řečeno, bez zkušené Weberové to nebude žádná sranda. I play–off, nedávno samozřejmé, se najednou zdá jako velmi namáhavá meta.

„Ale není to nemožné, Štrbíková udělá tři body, a k ní se někdo přidá,“ neháže flintu do žita Hýbner.
Nejdůležitějším úkolem nyní je najít vhodnou kvalitní hráčku, která zastoupí Weberovou.