Kdy vás propustili z nemocnice?

Už od středy jsem doma. Nakonec nebylo nutné, abych tam strávil delší dobu. První noc jsem byl na jipce, potom už na normálním pokoji.

Jste člověk, který je zvyklý žít s pravidelnými dávkami adrenalinu. A najednou nemáte dovolené skoro nic. Jak to snášíte?

Je to na hlavu. Nejde totiž o klasické zranění, které vás bolí. Jako když si třeba zlomíte ruku. Necítím nic, podle toho bych mohl dělat všechno normálně. Ale musím odpočívat.

Co tedy celé dny děláte?

Dívám se na televizi nebo na filmy, hraju hry na mobilu, prostě všechno možné (smích).

První zprávy ukazovaly na zlomené žebro. Jaká je vaše konečná diagnóza?

Žebro nakonec zlomené není. To už ukázal rentgen hned u zdravotníků při závodě. Zjistilo se, že mám malou trhlinku v ledvině. Není to nic závažného, co by mě třeba ohrožovalo na životě, nebo by hrozilo, že o ni přijdu. Jen tohle zranění potřebuje čas na zahojení.

Ale první noc jste v brněnské úrazové nemocnici strávil na jednotce intenzivní péče.

Nevěděli, jaký je přesný rozsah zranění. Potřebovali mě sledovat.

Záznam vašeho pádu nevypadal až tak nebezpečně. Jak bylo vám, když jste záběr viděl?

Je to pravda, že nevypadal nějak strašně. Už za letu jsme věděl, že se nevyhnu kontaktu s bannerem. Po dopadu jsem klouzal za motorkou a bylo to docela v pohodě. Jenže ona se nečekaně o nějakou nerovnost trochu otočila a změnila pohyb. Takže můžu přesně říct, ve kterém okamžiku došlo ke zranění. To jsem hned věděl… že je to v háji. Dobře, asi jsem použil trochu jiná slova (smích).

Jak dlouhou pauzu vám doktoři naordinovali?

To je těžké říct. Musím dodržovat absolutní klid, protože první týden hojení je při tomto zranění důležitý. Uvidíme až později.

Musí vás to mrzet, protože sezonu jste měl rozjetou velice dobře.

Start jsem měl dobrý. Dařilo se mi i na německém šampionátu, tam jsem až pádem přišel o první místo. Dobrou formu jsem předvedl také na seriálu ADAC na písku, kde jsem dojel osmý, přestože tam byla spousta jezdců z mistrovství světa. Teď jsem si to trošku zkomplikoval. Doufám, že o žádné velké závody nepřijdu.