Nakupující v Hustopečích a okolí se konečně dočkají. Po levé straně na výjezdu z Hustopečí ve směru na Břeclav by mělo vyrůst obchodní centrum, jehož součástí má být i Billa. Podle zástupkyně investora a jednatelky společnosti Line Zity Konopčíkové otevře brány možná už příští rok v září.

„V projektu obchodního centra, které by mohlo stát velice předběžně až třicet milionů korun, je zakreslená jak Billa, tak Kik a jedna drogerie. Ta však zatím s otazníkem,“ potvrdila Konopčíková.

Mluvčí obchodního řetězce Billa Jan Laštovička byl však ve svém vyjádření zdrženlivější. „Společnost Billa jedná se zástupci developerské firmy o možném pronájmu částí obchodního centra, které má v Hustopečích vzniknout,“ shrnul mluvčí.

Jednání mezi oběma stranami podle jeho slov zatím ještě nedospěla ke konci. Tím pádem nebylo dosud o případném otevření prodejny v obchodním centru, které má stát v Bratislavské ulici, rozhodnuto.

Hustopečský starosta Luboš Kuchynka přiznal, že nejčerstvější informace o výstavbě centra nemá. „Vypadá to tak, že s vlastním budováním se na parcelách začne nejspíš až příští rok,“ snažil se odtušit Kuchynka, který připomněl také problémy investora s odkupem pozemků.

„Tvarově měl areál centra vypadat malinko jinak. Předpokládali jsme, že vykoupíme část zahrádek za pozemkem, ale protože se to nepovedlo u všech, tak jsme se museli přizpůsobit. Investor má tedy k dispozici městské pozemky a se společností Neria, v jejímž areálu centrum vznikne, má uzavřenou smlouvu,“ upřesnila Konopčíková.

Jak vzápětí dodala, už v zimě by dělníci mohli začít s demoličními pracemi. „Pokud vše půjde tak, jak by podle plánu mělo, pak bychom mohli už na jaře stavět. Pro nakupující by se centrum mohlo otevřít už v září,“ potěšila tamější dobrou zprávou zástupkyně investora.

Lidl zatím vyčkává

Ještě na začátku prázdnin to přitom vypadalo, že jako první v Hustopečích vyroste Lidl. To proto, že se mu už koncem června podařilo získat povolení k demolici bývalých provozů prodeje propanbutanových lahví a mohl tedy začít s bouracími pracemi. Zatím se však podle informací, které Břeclavský deník zjistil, na pozemcích naproti tamější nemocnice vůbec nic neděje.

„Ve vlastním zájmu se budu muset podívat, jak to s oběma supermarkety, a především pak s Lidlem, vlastně vypadá. Dosud nemám ani o tomto žádné nové informace,“ krčil rameny Kuchynka.

Z jednání obchodního řetězce Lidl byl mírně rozčarovaný. „Byť má řetězec povolení k demolici, tak s ní zatím zkrátka ještě nezačal. Je to pro mě obrovské překvapení. Sám nevím, proč tomu tak je,“ divil se starosta. „U Lidlu podle mě nebyl jediný důvod, aby se stavba posunula. Ale možná se objevily nějaké okolnosti, které dosud neznám,“ spekuloval.

Podle vyjádření mluvčí společnosti Lidl Sandry Kipeťové je hustopečská stavba ve fázi příprav. „Stále ještě čekáme na vydání všech potřebných stavebních povolení. Nemohu tedy sdělit konkrétní termín, kdy výstavbu zahájíme,“ uvedla mluvčí.