Nový břeclavský hypermarket Tesco se svými téměř dvěma sty zaměstnanci přivítal dnes v osm hodin ráno své první zákazníky.
„Oproti stávajícím obchodům čeká na zákazníky v Břeclavském Tescu nový moderní vzhled obchodu a také pestrá nákupní zóna s lékárnou nebo například čistírnou prádla,“ informoval Jiří Kaderka, ředitel hypermarketu Tesco. Dodal, že tak velký hypermarket v Břeclavi ještě není. „Je sice menší než v Brně, ale nechybí zde ani nákupní zóna s obchůdky, kterou budeme časem rozšiřovat,“ doplnil Kaderka. S počtem prvních zákazníků byl nadmíru spokojený.

Stejně tak matka tří dětí Eva Koubová v současnosti na mateřské dovolené. „Konečně je tady obchod, kde si můžu nakoupit oblečení pro sebe i své děti. V centru Břeclavi takový obchod rozhodně chybí,“ myslí si Koubová.

„Máme kvalitní zboží ruční výroby, takže se nebojím, že bychom přišli o zákazníky,“ tvrdí přesvědčeně provozní Starobřeclavské pekárny Marie Procházková. Věří, že lidé, kteří chodí do pekárny nakupovat už dlouho, nepřestanou jen kvůli novému Tescu. „Starousedlíci budou chodit dál. Když si někdo bude chtít udělat větší nákup, půjde do Tesca. Hodně zákazníků se u nás stavuje třeba jen pro malou svačinku, takže by se jim stejně nevyplatilo jít až do hypermarketu,“ nestrachuje se Procházková z konkutrence. Dodala, že otevření Tesca se na počtu dnešních nákupců pečiva nikterak neprojevilo.

Důchodkyně Ludmila Osičková z Moravského Žižkova je spokojená. „Jsme rádi, že nemusíme na větší nákupy jezdit někam daleko,“ shodují se s manželem Václavem Osičkou. Na druhou stranu připouští, že v Břeclavi je už přehypermarketováno.
Zato prodavačka Eva Melicharová z Břeclavi zrovnanadšená není. „V Brně jsou obchody mnohem lepší a nabízejí více zboží. Když něco potřebuju, jezdím nakupovat tam,“ řekla Melicharová.
Že není vše jen růžové dokazuje nejen nízký počet parkovacích míst, ale i skutečnost, že člověk bez auta se k novému hypermarketu Tesco dostane jen horko těžko…

Více v Břeclavském deníku ve čtvrtek 6. prosince